*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٦٨٢٩ ١١:٤٢ - 1399/11/16   مدیر حوزه‌های علمیه تصریح کرد ارسال به دوست نسخه چاپي


مدیر حوزه‌های علمیه تصریح کرد

حوزه علمیه از تربیت گلخانه‌ای طلاب اجتناب می‌کند


آیت‌الله اعرافی، ۶ بهمن در دیدار مدیران بخش بیمه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، ضمن تقدیر از تلاش‌های این مرکز در خدمت‌رسانی به طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه، بر نهایی‌سازی واحد درسی سلامت در حوزه‌ اشاره نمود و اظهار داشت: دروس ناظر به حوزه سلامت در منظومه درختواره دوره‌های مهارتی و کاربردی حوزه‌های علمیه پیش‌بینی شده است؛ باید ضمن تعریف دوره‌های کوتاه‌مدت مشترک، در مقام اجرا، آیین‌نامه‌ای برای هدف‌گذاری آثار ترسیم شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، وی بر تعریف رشتههای مرتبط با حوزه سلامت در منظومه درختواره رشتههای حوزه اشاره و خاطرنشان کرد: در درختواره ۴۰۰ رشته و گرایش حوزوی، دانشهایی چون؛ فلسفه سلامت، سلامت معنوی، فقه پزشکی، فقه سلامت و چندین رشته و گرایش مرتبط با مقوله سلامت و بهداشت دیده شده است.


آیتالله اعرافی بر ارتقای سطح سلامت در حوزههای علمیه تأکید نمود و اذعان داشت: در سالیان اخیر مؤسسات و پژوهشگاههای مختلفی ناظر به نیازهای پژوهشی مرتبط با مباحث سلامت جسم و روان راهاندازی شده است.


عضو شورای عالی حوزههای علمیه ضمن تأکید بر اهمیت زیرساختها برای آرامش روحی و سلامت جامعه، اهمیت جنبههای سختافزاری را نیز مورد توجه قرار داد.


مدیر حوزههای علمیه تصریح کرد: برای تجهیز زیرساختهای تربیت بدنی و ورزشی مدارس دینی، باید کارهای جدی صورت گیرد.


وی با بیان اینکه طرحها باید با کمترین هزینه و با مسئولیت و مشارکت فعال خود طلاب عملیاتی شوند، اظهار داشت: مرکز مدیریت حوزههای علمیه، نقشه راهبری را در این مسیر داشته؛ همواره با تمرکز بر سنتهای گذشته و میراث فاخر حوزههای علمیه، از تربیت گلخانهای طلاب اجتناب میکند.


آیتالله اعرافی ضمن تأکید بر جایگاه معالجه بهویژه در مباحث ناباروری، بر هماهنگی هرچه بیشتر مرکز خدمات و مرکز مدیریت حوزههای علمیه تأکید نمود و اذعان داشت: اسناد جامع، برنامه ۵ساله و ۲۰۰ طرح بزرگ، آینده حوزههای علمیه را هدفگذاری نموده است؛ هدفمندسازی و ارتقای سطح طرحها، نیازمند مشارکت مجموعههایی چون مرکز خدمات حوزههای علمیه است.


گفتنی است، مدیران بخش بیمه مرکز خدمات حوزههای علمیه نیز در ابتدای این دیدار، ضمن ارائه گزارشی از طرح سنجش سلامت طلاب، به مباحثی چون؛ ایجاد بانک اطلاعات سلامت، برگزاری آموزشهای حضوری و غیرحضوری و ارائه مشاوره تلفنی ارتقای سلامت و نیز آمادهسازی و تنظیم محتوا و سرفصلهای واحد درسی سلامت با مشارکت وزارت بهداشت اشاره نمودند.خروج