*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٦٨٢٥ ١١:٢٨ - 1399/11/16   آیت‌الله علوی‌گرگانی در دیدار مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد ارسال به دوست نسخه چاپي


آیت‌الله علوی‌گرگانی در دیدار مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد

اگر جمع‌آوری و توزیع زکات به‌خوبی انجام شود، فقر در کشور از بین می‌رود


امروز اگر جمع‌آوری و توزیع زکات به‌‌خوبی انجام شود، هیچ فقیری در کشور نخواهد بود و نیاز مستمندان برطرف می‌شود که در این زمینه نیازمند همت و تلاش هستیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضـــــــرت آیتالله علــــــــوی گرگانی، 7بهمن در دیدار حجتالاسلام محمدطاها مهری مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی(قدس سره) که در دفتر معظمله برگزار شد، با اشاره به اهمیت پرداخت زکات در اسلام، گفتند: اهلبیت(علیهم السلام) فرمودند: اگر زکات جمعآوری شود، هیچ فقیری روی زمین پیدا نخواهید کرد و حقیقتاً امروز اگر جمعآوری و توزیع زکات به‌‌خوبی انجام شود، هیچ فقیری در کشورمان نخواهد بود و نیاز مستمندان برطرف میشود که در این زمینه نیازمند همت و تلاش هستیم.

ایشان افزودند: از سلمان سئوال شد که چگونه به این مقام رسیدی که از اهلبیت(علیهم السلام) محسوب میشوی؟! سلمان گفت: به این مقام نرسیدم، مگر اینکه حق هرکسی را ادا کردم و بنابراین ادا کردن حق، موضوع بسیار مهمی است.


معظمله با اشاره به فعالیتهای سابق خود در امر زکات، بیان کردند: زمانی بنده متصدی جمعآوری زکات شدم و جلساتی برگزار کردم و با استدلال گفتم که موقعیت زکات چیست و تا چه میزان دارای اهمیت است و با جمعآوری زکات، چندین خانه را احداث و خانههای خرابه را تعمیر کردم و مردم استقبال بسیار خوبی از این موضوع داشتند.


حضرت آیتالله علوی گرگانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره عقب بودن در حوزه جمعآوری و ساماندهی زکات، افزودند: نباید در زمینه جمعآوری زکات ناامید بود و حرکت در این راه سبب میشود خداوند کمک کند و در موضوع کرونا دیدیم که مردم و خیران، خدمات زیادی کردند که این امر میتواند در زمینه زکات نیز به وقوع بپیوندد.


ایشان در پایان با اشاره به اهمیت باقیاتالصالحات در دین، گفتند: اگر مردم مطمئن شوند که زکات به دست نیازمند میرسد و در جای خود مصرف میشود، ترغیب میشوند و اسرافی صورت نمیگیرد. باید با خدمات خود آثاری بهجای بگذارید که مردم دعاگوی شما شوند و حُسن عمل و رفتار و برخورد در جامعه بهگونهای باشد که پرداخت زکات توسط مردم به‌‌خوبی احیا شود.


خروج