*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٦٥٠٣ ١٤:٣٢ - 1399/10/24   آیت‌الله فاضل لنکرانیآیت‌الله فاضل لنکرانی در دیدار فرمانده انتظامی قم ارسال به دوست نسخه چاپي


آیت‌الله فاضل لنکرانیآیت‌الله فاضل لنکرانی در دیدار فرمانده انتظامی قم

نباید محل زندگی طلاب را از محله‌های قم دور کنند


آسیب‌ها و حساسیت‌های قم را حتماً می‌دانید. برای ما تردیدی نیست که دشمن برای قم برنامه‌ریزی کرده است. دشمن برای قم، برنامه‌هایی دارد که برای شهرهای دیگر ندارد. دشمن دنبال این است که قم را از مذهبی بودن و دیانت تهی کند و از سیاسی بودن و انقلابی بودن جدا کند. می‌خواهد به دنیا بگوید، این قم که مبدأ انقلاب بوده، تغییر کرده است.به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله فاضل لنکرانی؟، ۲۱دی در دیدار سردار میرفیضی فرمانده انتظامی قم، گفت: آسیبها و حساسیتهای قم را حتماً میدانید. برای ما تردیدی نیست که دشمن برای قم برنامهریزی کرده است. دشمن برای قم، برنامههایی دارد که برای شهرهای دیگر ندارد. دشمن دنبال این است که قم را از مذهبی بودن و دیانت تهی کند و از سیاسی بودن و انقلابی بودن جدا کند. میخواهد به دنیا بگوید، این قم که مبدأ انقلاب بوده، تغییر کرده است.

وی بیان کرد: امروز فقط با کتاب و شعار نمیشود کاری کرد؛ البته در رابطه با حجاب باید از رسانه ملی مجدانه بخواهیم که تلاش و تبلیغات بیشتری کند. به نظر من با همه کارهایی که انجام میشود، باز حجم کار مفید خیلی کم است. وسعت حملاتی که در ماهوارهها و رسانهها صورت میگیرد، در مقابل آنچه که ما انجام میدهیم، قابل مقایسه نیست؛ البته من هم میدانم که امکانات ما نسبت به امکانات دشمن کمتر است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (علیهم السلام) بیان داشت: در رسانه ملی باید نسبت به کار علمی درباره حجاب، مسائل اخلاقی، حتی گناهان، جرمها، کار اساسی انجام شود؛ اما با قطع نظر از رسانه ملی، خود مسئولان این استان نیز، باید کاری کنند تا به این نتیجه برسیم که روز به روز وضع حجاب در قم بهتر میشود؛ ولی متأسفانه الآن اینطور نیست.

آیتالله فاضل گفت: در مورد برخی خیابانها و فروشگاههایی که محل تردد افراد بیبندوبار شده که گاهی شاهد صحنههای خیلی بدی در آن هستیم، هرچند پلیس امنیت اخلاقی حضور دارد؛ اما حضورش خیلی کم است. اگر شما در آن مناطق در چند نقطه پلیس امنیت اخلاقی ثابت داشته باشید یا بیشتر در رفت و آمد باشند، تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: باید طرحهای دیگری هم برای کنترل برخی مغازهها به میدان بیاید. فروشگاهها نباید واسطه مروجین فساد شوند. به هر حال ما نسبت به قم خیلی نگرانیم. ممکن است دشمن بخواهد در شبکههای ماهوارهای با نشان دادن این وضعیتهای اخلاقی خیلی بد، بیبندوباری را ترویج و حیثیت این استان را خدای ناکرده لکهدار کند.

وی در پایان یادآور شد: هرچه حضور پلیس با تدبیر، اخلاق و انگیزه بالا بیشتر باشد، قطعاً دایره این آسیبها خیلی کم می شود. مردم بالأخره برای پلیس یک شأن خاصی را قائلاند و او را مظهر اجرای قانون میدانند؛ لذا ما تقاضا میکنیم، حضورتان را قویتر کنید و دعا میکنیم که خدا کمکتان کند.


خروج