*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٥٨٢٠ ١٣:٢٩ - 1399/09/01   آیت‌الله سعیدی در دیدار شهردار و مدیران شهری قم ارسال به دوست نسخه چاپي


آیت‌الله سعیدی در دیدار شهردار و مدیران شهری قم

کارها در قم باید با نگاه علمی دنبال شود


نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: هر کاری که در این شهر مقدس انجام می‌شود، باید متناسب با فضا و قداست شهر کریمه باشد. به‌گونه‌ای که قم برای شهرهای دیگر در جنبه‌های اهل‌بیتی الگوسازی کند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله سعیدی، ۲۰آبان در دیدار سیدمرتضی سقائیاننژاد شهردار قم و جمعی از مدیران شهری که بهمناسبت روز قم انجام شد، اظهار کرد: برای ما قمیها ورود حضرت معصومه (علیهاالسلام) به قم، سرآغاز یک فصل مبارک و جدید و تأثیرگذار در حیثیت و شرافت قم است.


وی با بیان اینکه ما در مقابله با کرونا باید وظیفه خود را انجام دهیم و به دستورات بهداشتی عمل کنیم، گفت: باید از تلاش و نوآوری و پیدا کردن راه حل درمان این بیماری غافل نشویم، نه آنقدر به داروهای سنتی روی بیاوریم که از دستاوردهای تجربی غافل شویم و نه آنقدر متکی به امور تجربی شویم که از طب اسلامی و سنتی غافل شویم؛ بلکه باید این دو بهصورت هماهنگ دنبال شود.


آیتالله سعیدی افزود: اگر ما در کارهایمان از نعمت و فرصت وحدت مدیریت برخوردار باشیم، حرکتی تکاملی خواهیم داشت.


نماینده ولیفقیه در استان قم نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: باید از شهدای سلامت هم تقدیر شود و نمادهایی از این شهدا در سطح شهر داشته باشیم.


وی گفت: بوستان پرندگان در قم باید با نگاه علمی دنبال شود و تنها با نگاه تفریحی و گردشگری ایجاد نشود؛ زیرا قم شهر علم است و باید همه کارها با نگاه پژوهشی و حتی آموزشی باشد.


آیتالله سعیدی با بیان اینکه شهرداری قم باید کارهای خود را با جنبه اهلبیتی انجام دهد، گفت: هر کاری که در این شهر مقدس انجام میشود، باید متناسب با فضا و قداست شهر کریمه باشد؛ بهگونهای که قم برای شهرهای دیگر در جنبههای اهلبیتی الگوسازی کند.

وی گفت: شهدای قم منحصر به دفاع مقدس نیست؛ بلکه از ۱۵ خرداد ۴۲ شهید دارد و قبلاز انقلاب شهدای تأثیرگذاری را تقدیم انقلاب کرده است؛ بنابراین باید نگاه خود را به قم، فراتر از انقلاب بدانیم و به ریشهها و خاستگاه فکری شهدا هم توجه کنیم.

اجرای ۵۰۰ برنامه با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان قم

سیدمرتضی سقائیاننژاد هم در این دیدار، گفت: امسال سال دومی است که ما روز قم را گرامی میداریم و نزدیک به ۵۰۰ برنامه با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این ایام برنامهریزی شده است.


وی با بیان اینکه برنامههای امسال نسبت به سال گذشته فراگیرتر است، گفت: ظرفیتها خیلی بالاست و در کوتاهمدت توان بروز همه ظرفیتها وجود ندارد؛ اما در یک برنامه ۵ ساله میتوانیم از تمام ظرفیتها استفاده کنیم تا بتوانیم، از این ابزار برای اینکه قم را بهعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی کنیم هم، استفاده کنیم.


شهردار قم با بیان اینکه قم یک جهانشهر است و فقط در سطح ملی مطرح نیست، افزود: چشم جهان به شهر قم است؛ زیرا ظرفیتهای پرارزشی مانند مرقد مطهر حضرت معصومه (علیهاالسلام)، حوزههای علمیه، دفاتر مراجع، مسجد مقدس جمکران، حضور بیشاز ۳۰ هزار دانشجوی خارجی از ۱۱۷ کشور جهان بههمراه تاریخ ۷ هزارساله قم را در خود جای داده است که پرداختن به هر کدام از اینها ابعاد زیادی دارد.

وی با بیان اینکه برخی از پروژهها در این ایام بهواسطه سالروز ورود حضرت معصومه (علیهاالسلام) به قم به بهرهبرداری میرسد، افزود: در این ایام همچنین رونمایی از پوستر برنامههای سالروز ورود حضرت معصومه (علیهاالسلام) و تمبر یادبود روز قم را داریم و تولیدات مکتوب در حوزههای قم و فرهنگ شهروندی را داریم که بهصورت کتاب تدوین میشود و قابلیت تدریس و ارسال برای فرهنگسازی رفتار شهروندی به شهرهای بزرگ را دارد.


خروج