*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٥٨١٨ ١٣:٢٣ - 1399/09/01   رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ارسال به دوست نسخه چاپي


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی

راهبرد اصلی دشمن نفوذ در حوزه علمیه است


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد اصلی دشمن برای متزلزل کردن پایه‌های انقلاب، نفوذ در حوزه علمیه است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجتالاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در خانه ملت، ۲3آبان در مراسم رونمایی از کتاب «تحلیل و بررسی پیشرانهای آنتیتز انقلاب اسلامی در حوزههای علمیه و راهکارهای مقابله»، طی سخنانی کتاب حاضر را یکی از پژوهشهای مهم و مؤثر در راستای مقابله با آنتیتز دشمن در حوزههای علمیه دانست و اظهار داشت: راهبرد اصلی دشمن نفوذ در حوزه علمیه است و این کتاب، برای شناخت پیشرانهای آنتیتز انقلاب و مقابله با نفوذ دشمن بسیار اهمیت دارد.


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عوامل تفکر ضدیت با انقلاب اسلامی، باید در حوزههای علمیه تحلیل و بررسی شود، افزود: شهر قم از ابتدا با جریانات ضد انقلاب مقابله کرده و برای همین دشمن بهدنبال تضعیف روحیه انقلابیگری در قم است و امروز عدهای سعی در متزلزل کردن پایههای مقاومت این شهر دارند.


حجتالاسلام ذوالنوری با اشاره به وظایفی که بر دوش همگان است، افزود: هر کس باید بهاندازه توان خود در راه اهداف انقلاب اسلامی تلاش کند و برای اعتلای نظام اسلامی گام بردارد.


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر فرصتی که به وجود آمده است، گفت: زمان کنونی شرایط حساس و مهمی است و باید با روحیه جهادی، محورسازی کرد.


بر اساس همین گزارش، حجتالاسلام والمسلمین عزتالله معتمد، مؤلف کتاب نیز در این مراسم، تصریح کرد: دشمن تمام توان خود را به میدان آورده و تلاش میکند، برای پیشبرد اهداف شوم خود، انقلاب اسلامی را از درون بخشکاند و همان عاملی را که باعث بروز و شکلگیری انقلاب اسلامی شده، به عامل زوال و فنای انقلاب مبدل کند.


وی چهارچوب مفهومی کتاب پیشرانهای آنتیتز انقلاب اسلامی در حوزه علمیه و راهکارهای مقابله را از دغدغههای مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: این کتاب حول سه محور اساسی و مهم «راهبردهای نفوذ دشمن در حوزه»، «ماهیت نفوذ دشمن در حوزه» و «تبیین عوامل بازدارنده برای ایجاد حوزه انقلابی» تدوین شده است.خروج