*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١١٢٤٦ ١٤:٠٨ - 1398/10/22   قصاص عادلانه، کل موجودیت آمریکا در منطقه استحجت‌الاسلام والمسلمین سید‌حسن نصرالله ارسال به دوست نسخه چاپي


قصاص عادلانه، کل موجودیت آمریکا در منطقه استحجت‌الاسلام والمسلمین سید‌حسن نصرالله

قصاص عادلانه، کل موجودیت آمریکا در منطقه است


دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم ویژه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس جانشین فرمانده بسیج مردمی عراق(الحشد الشعبی)، شهادت حاج قاسم را آغاز مرحله‌ای جدید در منطقه خواند. حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسمی که 15 دی در ضاحیه بیروت به‌مناسبت شهادت سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس جانشین فرمانده «الحشد الشعبی» عراق برگزار شد، سخنرانی کرد...
حجتالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله در سخنرانی خود گفت: امروز مراسم یادبود و بزرگداشت فرمانده اسلامی و جهادی بزرگ هستیم که همانا حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، فرماندهی بزرگ و مجاهدی عزیز و دیگر شهدای ایرانی و عراقی هستیم که در جنایت اخیر به درجه شهادت نایل آمدند.

 شهادت سردار سلیمانی نقطه سرنوشتسازی برای همه منطقه است

او افزود: تاریخ شهادت سردار سلیمانی نقطه سرنوشتسازی بین دو مرحله از تاریخ است. این تاریخ جدید نهتنها برای ایران و عراق؛ بلکه برای همه منطقه خواهد بود. سردار سلیمانی هدف خود را با شهادت در شب جمعه گذشته محقق کرد؛ زیرا این هدف شخصی وی بود.

دبیرکل حزبالله لبنان اضافه کرد: بیشترین کاری که دشمن میتواند انجام دهد، کشتن ماست و بهترین هدفی که، به دنبال آن هستیم، شهادت است. در نتیجه ما شکست نمیخوریم. فرماندهان بزرگ معمولاً شهادت را برای خود میخواهند و برای امت خیر، زندگی، رفاه، سعادت دنیوی و اخروی، عزت و کرامت و قدرت و بازدارندگی را میخواهند.

 حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس عاشق شهادت بودند

حجتالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس بهویژه در سالهای اخیر عاشق شهادت بودند. کسانی که در جبهههای جنگ بین گلولهها و ترکشها مبارزه میکردند، نگران بودند که مبادا شهید نشوند.

او در ادامه سخنرانی خود گفت: روز شهادت این دو بزرگوار روز پیروزی مقاومت و محور مقاومت است و الگوی جدیدی برای پیروزی خون بر شمشیر خواهد بود. دبیرکل حزبالله افزود: ما در برابر جنایت علنی و واضح و روشن قرار داریم؛ زیرا طرفی که دستور اجرای این جنایت را صادر و آن را اجرا کرد، به آن اذعان هم کرد.

حجتالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله به تلاشهای ناکام برای ترور فرمانده سپاه قدس هم اشاره کرد و گفت: تا پیش از این آخرین تلاشها برای ترور شهید سلیمانی در کرمان صورت گرفت و گروهی که به دنبال ترور وی بودند، بازداشت شدند.

 ترامپ در خصوص ایران هیچ دستاوردی کسب نکرد

او افزود: ترامپ در خصوص ایران هیچ دستاوردی کسب نکرد؛ بهطوری که تحریمها و خروجش از توافق هستهای فایدهای نداشت. طرح ترامپ در سوریه با شکست مواجه شد و آخرین اتفاقی که روی داد، خیانت وی به متحدان خود یعنی نیروهای قسد در شرق فرات بود. جنایت ترور در حالی صورت گرفت که ترامپ به سمت انتخابات ریاستجمهوری پیش میرود؛ بیآنکه هیچ دستاوردی کسب کند. کار ترامپ به جایی رسیده که سران کشورهای اروپایی برای برگزاری دیدار بین او و روحانی میانجیگری میکنند؛ اما روحانی با آن مخالفت میکند.

 طرح واقعی ترامپ در عراق تسلط بر نفت این کشور است

دبیرکل حزبالله اضافه کرد: بهسبب مقاومت فلسطینیان، ترامپ در اجرایی کردن معامله قرن با شکست مواجه شد. طرح واقعی ترامپ در عراق تسلط بر نفت این کشور است. ترامپ اذعان کرد: کسانی که پیش از وی در دولت آمریکا روی کار بودند، داعش را ایجاد کردند تا از این طریق بهانهای برای باقی ماندن آمریکا در عراق داشته باشند. ترامپ با شکست طرح خود در عراق مواجه شد؛ زیرا بهسبب مقاومت مردم عراق و حمایت مرجعیت، داعش از بین رفت.

حجتالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله در ادامه به عشق شهید قاسم سلیمانی به شهادت در راه خدا اشاره کرد و گفت: حاج قاسم زمانی که به یاد شهدا میافتاد، گریه میکرد و در بسیاری از دیدارها به من میگفت: سینه من از شوق به خدا و برای دیدار با شهدا تنگ شده است. برادران و دوستان و عزیزانی که با او زندگی میکردند و در کنار آنها میجنگید و به همراه آنها درد میکشید، اکثر آنها شهید شدند. او بسیار مشتاق بود به دوستان شهیدش بپیوندد. من به خانواده سردار سلیمانی میگویم آنچه که باید مایه همدردی شما و مایه تسلی خاطر شما شود، این است که پدر شما بزرگترین اهداف را محقق کرد و به بالاترین آرزوهایش رسید.

او درباره نایبرئیس الحشدالشعبی عراق هم گفت: ابومهدی المهندس دو ماه پیش در کنار من و میهمان من در ضاحیه بیروت آرزوی شهادت میکرد. دیدار من و ابومهدی المهندس چندین ساعت طول کشید که در آخر این دیدار به من گفت: سید، گویا درگیری با داعش در عراق به پایان نزدیک شده است و کسانی که باید به شهادت میرسیدند، شهید شدند و من باقی ماندم و عمرم طولانی شده است و موهای سر و محاسنم سفید شده است. برای من دعا کن تا عاقبت کار من شهادت باشد. از این رو به خانواده او نیز تسلیت عرض میکنم.

 سردار سلیمانی و المهندس دو عامل مهم در پایان دادن به نبرد علیه داعش بودند

حجتالاسلام والمسلمین سید نصرالله تأکید کرد: شهید سلیمانی و المهندس دو عامل مهم در پایان دادن به نبرد علیه داعش بودند؛ در نتیجه بهانه آمریکا از بین رفت. این شهادت برای حاج قاسم و حاج ابومهدی و همه همرزمان شریف و مجاهد عراقی و ایرانی آنها مبارک باشد.

 سه دلیلی که آمریکاییها را در عراق عصبانی کرد

دبیرکل حزبالله در ادامه گفت: پساز پایان نبرد داعش، نتایج انتخابات پارلمانی عراق نشان از پیروزی کسانی داشت که تسلیم سلطه آمریکا نمیشدند. دولت عراق که پساز برگزاری انتخابات تشکیل شد و آمریکاییها را آزردهخاطر کرد. دولت عراق با مشارکت در حمله علیه ایران و از بین بردن آرمان فلسطین مخالفت کرد. دولت عادل عبدالمهدی به چین رفت و با بستن مرزهای سوریه مخالفت کرد و با این اقدامات آمریکاییها خشمگین شدند. آمریکاییها پساز آنکه دولت عراق به چین رفت، احساس کردند که عراق را از دست خواهند داد.

 آمریکاییها از طریق عوامل خبیث خود تلاش کردند، بین ملتهای ایران و عراق فتنه ایجاد کنند

او به سیاست تفرقهافکنانه و مداخلهجویانه آمریکا در منطقه هم اشاره کرد و گفت: آمریکاییها اخیراً تلاش کردند بین ملت عراق فتنه ایجاد کنند و آن را به سمت جنگ داخلی سوق دهند. آمریکاییها از طریق عوامل خبیث خود تلاش کردند، بین ملتهای ایران و عراق فتنه ایجاد کنند. هوشیاری عراق و رهبری مرجعیت، مانع از تحقق اهداف آمریکا علیه ملت عراق و ایران شد.

حجتالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله درباره اقدام تجاوزکارانه آمریکا در عراق هم، گفت: پساز حمله به سفارت آمریکا در بغداد، هواپیماهای آمریکا بدون مجوز رسمی، شروع به پرواز در آسمان بغداد کردند.

 ترامپ میداند که جنگ با ایران، خطر بسیار بزرگی است

وی افزود: آمریکاییها از طریق ترور اخیر، جنگ جدیدی را در منطقه آغاز کردند. ترامپ میداند که جنگ با ایران، خطر بسیار بزرگی است.

دبیرکل حزبالله در ادامه گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی اخیراً مرا دید و تمرکز رسانهای آمریکا علیه وی را به اطلاع وی رساندم و گفتم: این تمرکز رسانهای آمریکا نشاندهنده هدف آمریکا برای ترور وی است. وی خواستار دعا برای تحقق این موضوع شد. سردار سلیمانی در برابر همه طرحهای آمریکا علیه مقاومت در منطقه و جهان ایستاد.

وی گفت: ترامپ در طرحهای خود در ونزوئلا، کوبا، کره شمالی، چین، روسیه و... شکست خورد. ترامپ همواره در سیاست خارجی خود از سه موضوع سخن میگوید؛ از جمله ۴ میلیارد دلاری که از سعودی گرفته است.

دبیرکل حزبالله در ادامه سخنرانی خود درباره جنایت اخیر آمریکا اعلام کرد: اسرائیل جرأت نکرد، سردار سلیمانی را به شهادت برساند و بههمین سبب به آمریکا روی آورد. آمریکاییها امیدوار بودند، ایران، عراق و محور مقاومت را خوار کنند و روابط مستحکم آنها را از بین ببرند.

 آمریکاییها از ترور آشکار و حمله مستقیم به سردار سلیمانی، اهداف سیاسی داشتند

حجتالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله درباره نحوه جنایت آمریکا در عراق هم گفت: آمریکا بهطور وحشیانهای خودروی حامل حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را هدف حملات هوایی قرار داد. آمریکاییها از ترور آشکار و حمله مستقیم به سردار سلیمانی، اهداف سیاسی داشتند. این دو فرمانده عزیز و همراهانشان در این حملات به شهادت رسیدند؛ بهطوری که تشخیص پیکرهای قطعهقطعه شده آنها از یکدیگر آسان نبود.

دبیرکل حزبالله لبنان با بیان اینکه دو طرح وجود دارد؛ نخست طرح تسلط آمریکا و اسرائیل بر مقدسات، ثروتها و نفت ما و دیگری، طرح مقاومت، استقلال و حفظ ثروتهای ماست، ایران از جبهه مقاومت انتظار پاسخ ندارد؛ قطعاً خودش تصمیم میگیرد که چگونه پاسخ دهد؛ اما جبهه مقاومت هم باید پاسخ دهد و به سمت قصاص عادلانه برود. قصاص عادلانه یعنی مرگ شخصی هموزن حاج قاسم؛ اما چه کسی هموزن حاج قاسم است؟ وزیر دفاع، فرمانده ارتش یا رئیسجمهور آمریکا؟!! کفش حاج قاسم میارزد به سر ترامپ؛ نه هیچ کس هموزن حاج قاسم نیست.

 قصاص عادلانه

حجتالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله در پایان سخنان خود به قصاص عادلانه از عاملان ترور سردار سلیمانی تأکید کرد و گفت: «قصاص عادلانه به چه معناست؟ یعنی آنکه معلوم است، این جنایت را چه کسی انجام داده. من نمیخواهم از منطق انتقام صحبت کنم. مسئله حاج قاسم متفاوت است. حتی اگر آمریکا شخصیت دیگری از ایران یا تأسیساتی را در ایران زده بود، میشد گفت که این به ایران مربوط است؛ اما قاسم سلیمانی فقط متعلق به ایران نیست. قاسم سلیمانی یعنی ایران، لبنان، سوریه، یمن، افغانستان؛ قاسم سلیمانی یعنی کل امت اسلامی. وی ادامه داد: ایران میداند که چطور پاسخ دهد؛ اما این مسئولیت ما را کم نمیکند؛ امروز اعلام میکنم که ایران چیزی از شما گروههای مقاومت نمیخواهد و نمیگوید چه بکنید یا چه نکنید. اراده مسئولانش مشخص است؛ اما گروههای مقاومت باید تصمیم بگیرند که با این حادثه چطور برخورد کنند. هر کس تصمیم بگیرد که چطور انتقام بگیرد... ایران از دوستان و متحدان و از کسانی که در کنار آنها ایستاد و از آنان در ۴۰ سال گذشته حمایت کرده، چیزی نخواسته است. امروز ایران در عزا است؛ چون بزرگترین افتخارات و بزرگترین ژنرالهای خود را از دست داده؛ اما از ما چیزی نخواسته است. وی در ادامه تصریح کرد: ممکن است برخی بگویند که قصاص عادلانه این است که شخصیتی در حد حاج قاسم کشته شود. شخصیتی در حد این دو شهید نیست. سر دونالد ترامپ در حد کفش قاسم سلیمانی هم نیست؛ قصاص عادلانه کل موجودیت آمریکا در منطقه است؛ عدم حضور نظامی آمریکا در منطقه قصاص عادلانه حاج قاسم و ابومهدی است.

دبیرکل حزبالله همچنین آمریکا را تهدید کرد و گفت: «وقتی تابوت افسران و سربازان آمریکایی که عمودی به منطقه آمدهاند، افقی بازگردند، ترامپ خواهد فهمید که چه کرده و انتخابات را هم خواهد باخت؛ اراده و هدف ما در محور مقاومت باید این باشد. پاسخ به خون قاسم سلیمانی و ابومهدی باید اخراج کل نیروهای آمریکایی از منطقه ما باشد؛ این هدف انشاءالله محقق و قدس و فلسطین نیز آزاد خواهد شد. وقتی آمریکا از منطقه خارج شود، این صهیونیستها لباسهایشان را در چمدانهایشان خواهند گذاشت و آنگاه دیگر نیازی به نبرد با اسرائیل هم نخواهد بود.»


خروج