*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١١٢٤٤ ١٤:٠٠ - 1398/10/22   تجمع حوزویان به‌مناسبت گرامی‌داشت شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی با حضور مراجع عظام و علما و نهادهای حوزوی در مسجد اعظم قم برگزار شد ارسال به دوست نسخه چاپي


تجمع حوزویان به‌مناسبت گرامی‌داشت شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی با حضور مراجع عظام و علما و نهادهای حوزوی در مسجد اعظم قم برگزار شد

تجمع حوزویان به‌مناسبت گرامی‌داشت شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی


تجمع حوزویان به مناسبت گرامی‌داشت شهادت سردار سر‌افراز شهید حاج قاسم سلیمانی، از سوی جامعه مدرسین، شورای‌عالی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و با حضور حضرات آیات نوری همدانی، یزدی رئیس جامعه مدرسین، حسینی بوشهری دبیر شورای‌عالی حوزه‌های علمیه اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، برخی از اعضای شورای‌عالی حوزه‌های علمیه، شورای نگهبان، خبرگان رهبری، جامعه مدرسین معاونان و مدیران مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، مسئولان نهادها و مراکز حوزوی، نمایندگان بیوت مراجع معظم تقلید، مسئول دفتر رهبر انقلاب در قم مسئولان استانی، اساتید، طلاب، و اقشار مختلف مردم، ۱۴‌دی در مسجد اعظم قم برگزار شد. در این تجمع طلاب شعارهای مرگ برآمریکا، جانم فدای رهبر، نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا، حاج قاسم شهادتت مبارک، را سر دادند...


 مجلس عراق آمریکاییها را با سیلی از کشورشان بیرون کند

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله سیداحمد خاتمی در تجمع حوزویان بهمناسبت گرامیداشت شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی قدس سره، ضمن محکوم کردن این حادثه ترویستی که منجر به شهادت ژنرال قاسم سلیمانی و جمعی از فرماندهان حشدالشعبی شد، گفت: این تجمع، تجمعی کاملا هدفمند و نمایشگر حوزه انقلابی است و شب گذشته نیز در جلسه شورایعالی حوزه، مسئله تعطیلی دروس مطرح شد که هم مراجع عظام تقلید این پیشنهاد را پذیرفتند و هم یکی از مراجع تقلید، پیشنهاد برگزاری این تجمع را مطرح نمود.

عضو شورایعالی حوزه اظهار داشت: ۹ نکته قرآنی برای تجمع امروز آماده کردم تا این تجمع، فاخرترین مجلس در کشور شود و امیدواریم دوربینها بتوانند این شکوه جمعیت را به مردم کشور نشان دهند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به شخصیت این شهید بزرگوار، بیان داشت: اخلاص، اولین مسئلهای است که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید داشته و ایشان را شخصی مخلص معرفی کردند؛ شهید قاسم سلیمانی تا وقتی در جبهه بود، سرباز شجاع و نترس و نامش لرزه بر اندام دشمن میانداخت. وی عنوان کرد: پساز اتمام جنگ تحمیلی، اشرار در استان کرمان جولان میدادند و این مسئله به شهید سلیمانی واگذار شد و ایشان وارد میدان شده و با تدبیر، سفره اشرار را از این استان جمع کرد.

آیتالله خاتمی گفت: تا مسئله سپاه قدس پیش آمد، ایشان مایه افتخار جهان اسلام شد؛ اگر مدیریت حاج قاسم سلیمانی نبود، امروز داعش در عراق و سوریه بود؛ اما در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد خاک سوریه در دست داعش است.

عضو شورایعالی حوزه، اظهار داشت: خصوصیت دومی که رهبر انقلاب بر روی آن تأکید داشتند، عاشق و بیقرار شهادت بودن است؛ ایشان برای شهادت اشک میریخت؛ به خصوص در این روزهای اخیر بیتابانه از شهادت میگفت؛ حتی شهادت را از مقام معظم رهبری خواستند؛ او سرباز علی به معنای دقیق کلمه بود.

عضو خبرگان رهبری، بیان داشت: نکته سومی که رهبر معظم انقلاب در پیام خود بیان کردند، این بود که شهید قاسم سلیمانی شهید بینالمللی مقاومت اسلامی است؛ کشور عراق این شهید والامقام را میشناسد؛ امروز سوریه، یمن و حزبالله، شهید قاسم سلیمانی را میشناسد و همه منتقم اویند و به یاری خدا انتقام این شهید را از آمریکا خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه ایشان سردار مقاومت بود، خاطرنشان ساخت: بیش از یک دهه است که آمریکا سخن از خاورمیانه جدید دارد؛ یعنی حاکمیت بر لبنان، عراق، سوریه و به شدت دنبال این مسئله بود؛ اما آن بزرگی که خار در چشم کرد، شهید سلیمانی بود و به همراه سید حسن نصرالله کاری انجام دادند که دشمن ناکام بماند.

آیتالله خاتمی گفت: تکفیر و داعش از سوی آمریکا ایجاد شده؛ اما به فضل خدا خاورمیانه جدید با محوریت مقاومت شکل خواهد گرفت.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، ادبیاتی است که در این دو روز، همگان به آن اشاره داشتند و آن واژه انتقام است؛ ابتدا رهبر انقلاب و پساز ایشان، مسئولین نیز این مسئله را بیان کردهاند و به شما این بشارت را میدهم که همه مصمم برای انتقام هستند.

آیتالله خاتمی گفت: انتقام واژهای است که در قرآن کریم بیان شده و این انتقام، مقدس است و باید دشمن را سر جای خود نشاند و آمریکا را از اینکار خود پشیمان و مأیوس کرد.

امامجمعه موقت تهران با اشاره به اینکه این همه عقده برای چیست، تصریح کرد: بسیج مردمی عراق چه کرده که مورد هجمه هواپیمایی آمریکا قرار گرفته است؛ سلیمانی چه کرده که اینگونه شهید میشود؟ پاسخ این سوال را قرآن کریم داده و فرموده است جرم آنان ایمان و خداباوری است.

آیتالله خاتمی گفت: اعتقاد فولادین ما این است که آینده جهان از آن اسلام است؛ نه تنها در آینده درازمدت. مقاومت در یمن، سوریه و لبنان جان گرفته و امیدواریم همه پیشمقدمه برای ظهور باشد.

عضو شورایعالی حوزه اظهار داشت: راه چاره در این مقطع از زمان، جز اخراج آمریکاییها از منطقه نیست؛ حضور آمریکا در هر جای عالم به معنای توطئه است و این دشمنان به هر جایی که رفتند، دنبال سلطه بودهاند.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت: طرحی در مجلس عراق وجود دارد و آن طرح اخراج آمریکاییهاست؛ تا یک آمریکایی در عراق باشد، در این کشور امنیت نخواهد بود و باید تا آخرین نفر آمریکایی را با سیلی از کشورشان بیرون کنند تا عراق روی امنیت را به خود ببیند.


خروج