*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١١٢٤١ ١٣:٤٦ - 1398/10/22   حاج قاسم معمار شکست‌های استراتژیک آمریکافرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ارسال به دوست نسخه چاپي


حاج قاسم معمار شکست‌های استراتژیک آمریکافرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

حاج قاسم معمار شکست‌های استراتژیک آمریکا


فرمانده کل سپاه، حاج قاسم را معمار شکست‌های استراتژیک آمریکا در دهه‌های گذشته توصیف کرد و گفت: سپاه به‌طور قطع انتقام دردناک و پشیمان‌کننده‌ای از آمریکا خواهد گرفت؛ اما زمان و مقیاس آن مکتوم است...

 
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتوگویی با تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه و قهرمانانه سردار سلیمانی، از سردار سلیمانی بهعنوان معمار شکستهای استراتژیک آمریکا در دهههای گذشته نام برد و اظهار کرد: آمریکاییها سرانجام وجود این شخصیت بزرگ جهان بشریت و تاریخ اسلام را تاب نیاوردند.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی ۴۱ سال لباس جهاد از تن بیرون نکرد و در قلب تمام منازعاتی که یک طرف آن آمریکاییها و متحدانشان بودند، حضور چشمگیر با تأثیرات تعیینکننده و تمامکننده داشت، گفت: سردار سلیمانی هیچ گاه اجازه نداد، سیاستهای میدانی و راهبردهای عملیاتی آمریکا در منطقه تحقق پیدا کند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی رژیم صهیونیستی را در مرز ممات قرار داد؛ یعنی با تقویت جبهه فلسطین کاری انجام داد که امروز تمام نقاط سرزمین اشغالی که تحت سیطره اسرائیلیهاست، وی با تأکید بر اینکه این سردار دلاور امت اسلام، حزبالله لبنان را به یک قدرت بزرگ منطقهای تبدیل کرد، گفت: حزبالله امروز از توانمندیای برخوردار است که در معادلات منطقهای بهخصوص جایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی حضور دارند، نقش و پیشانی اصلی جبهه مقاومت را تشکیل میدهد.

فرمانده کل سپاه، دوام و هویت یکپارچه جبهه مقاومت را محصول مجاهدتهای سردار سلیمانی عنوان و اضافه کرد: خطوطی که این سردار دلاور در یک جغرافیای وسیع در جبهه مقاومت ترسیم کرد و قدرتی که تشکیل داد، سازماندهی کرد و به صحنه آورد، بزرگترین خطر راهبردی آمریکاییها یعنی جبهه تروریست تکفیری و داعش را که آمریکاییها مبدع و خالق آن بودند، به شکست کشاند و به این سیاست پایان داد. وی تصریح کرد: سردار سلیمانی در وحدت عملیاتی و ایجاد انگیزه و و بسیج جوانان رشید سرزمینهای مختلف اسلامی و قرار دادن آنها در یک جبهه واحد بههمپیوسته با آرمانهای بزرگ، اهداف مشترک و قدرت عملیاتی فوقالعاده و تولید و تکثیر مخاطرات ناشناخته روی زمین علیه آمریکاییها و دیگران، نقش ممتاز و برجستهای داشت.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سیاست آمریکا در جهان اسلام با ترور سردار سلیمانی فروپاشید و از هم گسسته شد، گفت: پژواک طبیعی ترور حاج قاسم، شکلگیری یک انرژی جدید در جغرافیای وسیع بهصورت خودجوش، آتشبهاختیار و مصمم برای یک انتقامگیری سخت و راهبردی با تأثیرات تعیینکننده خواهد بود که بهطور قطع به حضور آمریکا در این منطقه پایان خواهد داد. اگر این عبارت ثبت بشود، بعدها همه خواهند دید.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه سپاه پاسداران بهطور قطع انتقامی دردناک و پشیمانکننده از متجاوزین خواهد گرفت، افزود: پاسخی که مطمئناً تأثیرات قاطع، اثربخش و تمامکنندهای بر حضور آمریکاییها خواهد داشت وآنها دیگر در جهان اسلام جایگاهی نخواهند داشت؛ اما کیفیت پاسخها، زمان و مقیاس آنها مکتوم است و همه مسلمانان در اقصینقاط جهان، آثار این مواجهه و پاسخهای سخت و شکننده را مشاهده خواهند کرد.


خروج