*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١١١٨٦ ١٥:٠١ - 1398/10/19   اطاعت از ولایت فقیه رمز پیروزی آیت‌الله مصباح یزدی در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی قم ارسال به دوست نسخه چاپي


اطاعت از ولایت فقیه رمز پیروزی آیت‌الله مصباح یزدی در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی قم

اطاعت از ولایت فقیه رمز پیروزی


رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌ قدس سره با بیان این‌که باید از دشمنان خود قطع امید کنیم، گفت: اگر در امتحانات بر خداوند توکل کنیم، بلا رفع خواهد شد و بر دشمنان نیز پیروز می‌شویم، ما نباید در این شرایط چشم به کمک دشمنان بدوزیم، چرا‌که آن‌ها تمام قدرت خود را صرف این می‌کنند که ما را نابود کنند، امید به این دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا احمقانه است...به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله محمدتقی مصباح یزدی، نهم دی در تجمع بهمناسبت سالروز حماسه 9دی که با حضور طلاب، اساتید و اقشار مردم متدین و انقلابی قم در مدرسه فیضیه برگزار شد، عنوان کرد: در هر جامعه انسانی حوادثی رخ میدهد و برای این حوادث برنامههایی برگزار میشود که آن حوادث به نسلهای آینده یادآوری شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: تشکیل اینگونه جلسات علاوه بر اینکه باعث این میشود که ما اعتماد به نفس خود را بهتر درک کنیم، سبب میشود که این بینشها و ارزشها را به نسلهای آینده نیز منتقل کنیم تا آنها بدانند چه بر کشورشان گذشته است.

ایشان مطرح کرد: برای اینکه ما قدرت خود را به نمایش بگذاریم و به دشمنان بفهمانیم که حاضریم فداکاری در راه آرمانها انجام دهیم، از این ظرفیتها باید استفاده کنیم.

آیتالله مصباح یزدی با اشاره به آیهای از سوره مبارکه نور بر شکر نعمتهای الهی تأکید و خاطرنشان کرد: یکی از آثار برجسته این شکر نعمت، کوتاه شدن دست دشمنان از کشور بوده و ما باید این نکته را به یاد داشته باشیم و شکرانه آنرا بجا بیاوریم.

استاد حوزه علمیه قم با تصریح به اینکه در شرایط کنونی که دشمنان به فکر آشوب در کشور ما هستند، باید به خداوند توکل کنیم، ادامه داد: اینکه ما همواره بگوییم این ما هستیم که در مقابل آمریکا ایستادهایم و بر خود غره شویم، با آموزههای دینی همخوانی ندارد، باید بدانیم که کار ما تنها و تنها در ید توانای الهی است و در این مسیر حتی به بازوی خود نیز نباید مغرور شویم.

آیتالله مصباح یزدی با تأکید بر مغرور نشدن انسان بر قدرت خود، ابراز کرد: اگر ما رو سوی خداوند داشته باشیم، او امدادهای بیحدوحصر خود را شامل حال ما خواهد کرد، وقتی توجه کنیم که این نعمتها از سوی خداست، هم در دنیا برای ما آرامش به ارمغان میآورد و هم سعادت ابدی را به همراه خواهد داشت.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس سره اظهار داشت: نکته دیگر این است که غیر از شکرگزاری نعمات، باید آنها را در راه اطاعت الهی صرف کنیم، نه اینکه به فکر منفعت شخصی و در استفاده برای حزبی خاص باشیم و نباید از این نعمتها برای اطرافیان خود استفاده کنیم.

آیتالله مصباح یزدی با بیان اینکه خداوند وعده داده که همواره شما را امتحان میکنیم و ما نباید در این امتحانات رفوزه باشیم، افزود: این گرانیها و بیکاریها یک امتحان الهی بوده و ما باید ببینیم چه وظیفهای در قبال آن داریم، سختیهایی پیش روی ما وجود خواهد داشت که باید در این سختیها از امتحان الهی پیروز بیرون بیاییم، اولین قانون در این شرایط این است که دست خود را به سمت خداوند دراز کنیم.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس سره با بیان اینکه باید از دشمنان خود قطع امید کنیم، گفت: اگر در امتحانات بر خداوند توکل کنیم، بلا رفع خواهد شد و بر دشمنان نیز پیروز میشویم. ما نباید در این شرایط چشم به کمک دشمنان بدوزیم، چراکه آنها تمام قدرت خود را صرف این میکنند که ما را نابود کنند، امید به این دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا احمقانه است.

آیتالله مصباح یزدی با بیان اینکه ما هیچ پیام خاضعانهای به دشمنان نخواهیم داد، مطرح کرد: اگر خدایی ناکرده در کل یک جامعه و یا در بین مسئولان جامعه چنین روحیهای پیدا شود، مستعد کفران نعمت الهی هستند.

ایشان تأکید کرد: جامعه اسلامی ما در طول این 1400 سال تا به حال موفق نشده دولتی تشکیل دهد که بر اساس دین و اطاعت از خدا و ارزشهای اسلام حکومت کند، البته دولتهایی بودند، اما اساس آنها دین نبوده است، امروز خداوند متعال حکومتی اسلامی به ما داده که به هیچ قومی در طول 1400 سال نداده است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس سره خاطرنشان کرد: این نعمت بزرگترین نعمتی است که خداوند به جامعه ایرانی داده و هیچ کشوری سراغ نداریم که کسی که مورد قبول امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد در آن حکومت کند، هیچ نعمتی بالاتر از این نیست و شیطان در صدد است که این نعمت را از یاد ما ببرد.

آیتالله مصباح یزدی تصریح کرد: ولایت فقیه یک نعمت الهی است که در فضای مجازی این هدف دنبال میشود که ما را از آن غافل کنند، برخیها همواره بیان میکنند که برخی از ضعفها مربوط به دستگاه رهبری است، این درحالی است که وقتی رسول خدا صلی الله علیه و اله و سلم نیز هدایت جامعه اسلامی را بر عهده گرفتند، مشکلات مادی فراوانی برای مردم به وجود آمد. ایشان ادامه داد: در حوادثی مانند عاشورا نیز بدترین اتفاقات برای مسلمانان رخ داد، آیا مقصر این اتفاقات رهبری جامعه بود؟! خداوند متعال همه این سختیها را زمینهای برای ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار داده است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس سره یادآور شد: بزرگترین وظیفه جامعه و بهویژه روحانیت حفظ نظام اسلامی و دفاع از کیان آن است. دومین وظیفه این است که ما باید سعی کنیم کسانی بر پستهای حکومتی بنشینند که بتوانند بر وظیفه واقعی خود عمل کنند.

آیتالله مصباح یزدی اضافه کرد: شناخت وظایف اسلامی خود، بصیرت و کار برای خدا و نه برای منافع شخصی و حزبی سه ویژگی مهم افرادی است که باید مناصب و پستها را در اختیار بگیرند.


خروج