*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٠٣٣٦ ١٢:٣٧ - 1398/09/09   مراقب فتنه بعدی باشید با سخنرانی آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی ارسال به دوست نسخه چاپي


مراقب فتنه بعدی باشید با سخنرانی آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی

مراقب فتنه بعدی باشید


به گزارش خبرگزاری حوزه،‌ حضرت آیت‌الله نوری همدانی در سی‌و‌هشمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی قدس سره و هفتمین همایش انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه،‌ یکی از نکات مهم جامعه اسلامی را حفظ عزت برشمردند و براهمیت این مسئله در شرایط کنونی تأکید کردند و ابراز داشتند: امروز باید در جامعه اسلامی برای رسیدن به عزت و حفظ آن همه تلاش خود را به‌کار بگیرند و این یکی از وظایف مهم است...معظمله رسالت نخبگان تبلیغ را برای تربیت مبلغان بسیار سنگین برشمردند و گفتند: امروز باید طلابی در حوزههای علمیه تربیت شوند که از نظر حجت و برهان و علم قوی و در شرایط فعلی بتوانند مدافع دین و اسلام باشند.

ایشان بیان داشتند: این روزها شاهد اتفاقاتی در کشور بودیم که از سوی دشمنان و سلطنتطلبان برنامهریزی شده بود. فکر کردند، با شورش و غارت میتوانند به اهدافشان برسند؛ در حالیکه آنها هنوز مردم ایران را نشناختهاند. ایشان افزودند: باید بدانند اسلام و حقیقت آن در دل و جان مردم ایران اسلامی نفوذ کرده و آنها به این راحتی از دین و اسلام دست برنخواهند داشت؛ چون به راه و هدفشان یقین دارند.

حضرت آیتالله نوری همدانی با بیان اینکه ولایت فقیه از ارکان مهم در دین اسلام به شمار میرود و براساس اعتقادت شیعه لازم است، سرپرستی جامعه بر عهده رهبران دینی و در رأس آنها ولایت فقیه باشد، اظهار داشتند: نقش ولایت فقیه در هدایت جامعه اسلامی بسیار مهم است.

معظمله آمادگی همه مردم برای مقابله با فتنه و آشوب دیگر از سوی دشمنان را ضروری دانستند و اظهار داشتند: تجربه نشان داده تا اسلام هست، کفر هم هست و از این رو همیشه باید منتظر فتنه و آشوب دیگر از سوی دشمن بود.

ایشان با بیان اینکه تدریس علامه طباطبایی قدس سره آدمساز بود، بیان داشتند: چند سالی در درس ایشان حضور پیدا میکردم و از نحوه تدریس و بیان ایشان بهرههای فراوانی بردم.

این مرجع تقلید افزودند: آن عالم ربانی فقیهی مفسر و ریاضیدان بود و شاگردانی مانند شهید مطهری، علامه جوادی آملی و دیگر شخصیتها را تربیت کردند؛ بهطوری که همین عالمان ربانی، خود در حوزه و علوم دیگر مشغول اثرگذاری و تربیت طلاب اثرگذار میباشند.

 رسالت اصلی انجمن، همافزایی و هماهنگی اساتید و نخبگان تبلیغ است

بر پایه همین گزارش، مسئول انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه هم در این مراسم، با بیان اینکه همیشه رفتار مبلغان اثرگذارتر از سخنان آنها بوده است، افزود: این روش، از سنتهای علمای گذشته بوده و الان هم باید به این مسئله در کنار محتوای تبلیغ توجه کرد.

حجتالاسلام والمسلمین واعظ موسوی با بیان اینکه در شرایط فعلی نباید به تبلیغ سنتی گذشته اکتفا کرد؛ بلکه باید به انواع ابزار و متد تبلیغ هم مسلط بود، اظهار داشت: از جمله این متدها انگیزه، محتوا، روش بیان، مخاطبشناسی و... است. وی با بیان اینکه این انجمن کار اعزام مبلغ را انجام نمیدهد؛ بلکه رسالت اصلیاش، همافزایی و هماهنگی اساتید و نخبگان تبلیغ است، عنوان کرد: هماهنگی و همافزایی با حضور نخبگان و عالمان موفق تبلیغ، باعث اثربخشی تبلیغ میشود و این امر، در شرایط فعلی ضروری و لازم است.

حجتالاسلام والمسلمین واعظ موسوی گفت: نکته دیگر که باید به آن توجه کرد، جایگاه علمی و ارزشی مبلغ و روحانی است. باید به جایی برسیم که طلبهها به مدارک حوزه افتخار کنند.

مسئولان برای حل موضوعات کشور به سخنان رهبری عمل کنند

حضرت آیتالله نوری همدانی ملت ایران را مردمی بصیر، آگاه و هوشیار دانستند و بیان داشتند: خوشبختانه مردم آگاه ایران صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و اجازه موجسواری به دشمن نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله نوری همدانی، ۲۹آبان در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به خطبه 50 نهجالبلاغه گفتند: امیرمؤمنان علی علیه السلام در این خطبه ویژگیهای فتنه را معرفی کردند و فرمودند: دشمن با ایجاد فتنه حق را از بین میبرد و مانع معرفی حق خواهد شد.

 ایشان با اشاره به حوادث اخیر کشور افزودند: مشکل مردم اقتصاد و معیشت است؛ رهبر معظم انقلاب هم فرمودند که مسئولان مشکل مردم را حل کنند، ما هم از مسئولان میخواهیم که مشکل معیشت مردم حل شود و به سخنان چند روز قبل رهبری در جهت حل مشکل معیشتی عمل کنند.

معظمله اظهار داشتند: آمریکا، اسرائیل، عربستان، سلطنتطلبان و بعضی کشورهای اروپایی از این آشوبها بهعنوان پشتیبانی از مردم حمایت کردند؛ در حالیکه خودشان در این ٤٠سال بدترین ظلمها و تحریمها را نسبت به مردم داشتهاند.

حضرت آیتالله نوری همدانی ملت ایران را مردمی بصیر، آگاه و هوشیار دانستند و بیان داشتند: خوشبختانه مردم آگاه ایران، صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و اجازه موجسواری به دشمن نخواهند داد.


خروج