*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٩٥٧٣ ١١:٤٣ - 1398/07/29   آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی ارسال به دوست نسخه چاپي


آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی

همه مشکلات را به گردن تحریم نیندازیم


حضرت آیت‌الله نوری همدانی گفتند: خوشبختانه از نظر منابع و امکانات مشکلی در کشور نداریم، نباید همه مشکلات را بر گردن تحریم بیندازیم، بلکه باید مدیریت را اصلاح کرد؛ باید برای اجرای قوانینی که تصویب می‌شود نظارت دقیق وجود داشته باشد...

به گزارش خبرگزاری حوزه حضرت آیتالله نوری همدانی، ۱۱مهر در دیدار محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی، نظامِ مردمسالاری دینی است، گفتند: مردم صاحب اصلی نظام هستند و با دادن جان خود توانستند نظام اسلامی را با رهبری امام راحل به پیروزی برسانند.

ایشان با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه مجلس در رأس امور است، عنوان کردند: امروز کار در دست نمایندگان مجلس است و باید با جدیت برای حل مشکلات مردم بهویژه مشکلات اقتصادی و معیشتی تلاش کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: مردم از نظر معیشتی در مضیقه هستند و گرانی مشکل جدی مردم است، مسئولان باید دقت کنند وقتی وعدهای میدهند عمل کنند، در غیر اینصورت سبب عدم اعتماد مردم میشود.

ایشان با تأکید بر مقابله جدی مجلس با رباخواری در کشور، اضافه کردند: رباخواری مضرات و مفاسد فراوانی برای جامعه دارد و بنای انقلاب این است که دستورات دین در امور کشور اجرایی شود، یکی از موارد ربا دیرکردهای بانکها است که با وجود تذکرات مکرر مراجع، بزرگان و حتی مخالفت برخی از نمایندگان مجلس هنوز شاهد هستیم که بانکها کار خود را انجام میدهند.

حضرت آیتالله نوری همدانی با تأکید بر اینکه قانونگذاری مجلس کافی نیست، گفتند: مجلس باید بُعد نظارتی خود را تقویت کند، مجلس قوانینی تصویب کرده، اما باید نظارت کند که آیا قوانین اجرایی میشود یا خیر و در صورت تخلّف، برخورد لازم را انجام دهد.

ایشان افزودند: مشکل امروز کشور، تحریمهای دشمنان نیست، کار به دست خود مسئولان و مردم است و باید تلاش کنند مشکلات حل شود، نظارت دقیقی نیاز دارد تا کسانی با گرانفروشی مردم را دچار مشکل نکنند.

معظمله اظهار داشتند: خوشبختانه از نظر منابع و امکانات مشکلی در کشور نداریم، نباید همه مشکلات را بر گردن تحریم بیندازیم؛ بلکه باید مدیریت را اصلاح کرد، باید برای اجرای قوانینی که تصویب میشود نظارت دقیق وجود داشته باشد.

ایشان با تأکید بر ضرورت توجه به نیازها و مطالبات مردم، افزودند: خدمت به مردم بزرگترین عبادت است و امیرمؤمنان علیه السلام فرمودند: مسئولیت انسان طعمهای برای کسب مال نیست؛ بلکه امانتی الهی است که باید در رعایت امانت کوشا باشد.

این مرجع تقلید اظهار داشتند: اسلام دین اجتماعی است و همه مردم باید برای ساختن جامعه دست بهکار شوند، هرکس به نوعی باید وظیفه خود را در اجتماع ایفا کند و بر اساس دستورات الهی عمل شود، هرکس هر اندازه قدرت دارد باید بهکار و وظیفه خود عمل کند.

حضرت آیتالله نوری همدانی با تأکید بر اینکه عدالت و رعایت حقوق باید در جامعه اسلامی برقرار باشد، ابراز داشتند: باید حقوق انسانها در نظر گرفته شده و بر اساس آنها برنامهریزی شود، مدیران جامعه باید حقوق افراد جامعه را عملی کنند.


خروج