*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٩٥٦٨ ١١:٣١ - 1398/07/29   برخورد با هنجارشکنان وظیفه ناجا و مطالبه مردمیدر دیدار مراجع عظام و علما با فرمانده ناجا تأکید شد ارسال به دوست نسخه چاپي


برخورد با هنجارشکنان وظیفه ناجا و مطالبه مردمیدر دیدار مراجع عظام و علما با فرمانده ناجا تأکید شد

برخورد با هنجارشکنان وظیفه ناجا و مطالبه مردمی


سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، 15‌مهر با سفر به شهر مقدس قم با حضرات آیات صافی‌گلپایگانی، نوری همدانی، سبحانی، جوادی آملی، علوی گرگانی، مصباح یزدی و سعیدی نماینده ولی‌فقیه در استان قم به‌صورت جداگانه دیدار کرد...

 امنیت موجب شکوفایی اقتصاد و توسعه همهجانبه کشور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛ حضرت آیتالله صافی گلپایگانی نیز در دیدار سردار اشتری امنیت را موجب شکوفایی اقتصاد و توسعه همه جانبه کشور ارزیابی کردند.

معظمله ، کار پلیس را بسیار ارزشمند توصیف کردند و گفتند: هر کس در این کشور اسلامی برای مردم خدمت می کند مورد رضایت حضرت ولیعصر علیه السلام خواهد بود

 ایشان افزودند: پلیس به عنوان محوریترین نهادی است که توانسته این وظیفه را بهخوبی انجام دهد.

حضرت آیتالله صافی گلپایگانی در پایان خاطرنشان کردند:حفظ امنیت در جامعه از وظایف حاکمیت است که الحمدالله نیروی انتظامی ، نظامی و امنیتی در این راستا گامهای شایستهای را برداشته است .

 باید با بیحجابیها و هنجارشکنیها برخورد شود

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله نوری همدانی، در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور، با تجلیل از خدمات ناجا به برقراری امنیت در همه جوانب از جمله فکری، مالی و فرهنگی تأکید کردند و اظهار داشتند: مسئولان باید نسبت به امنیت، اجرای عدالت و تأمین امکانات برای مردم اهتمام داشته باشند.

ایشان ارتباط نیروی انتظامی با مردم را ضروری دانستند و ادامه دادند: پرسنل نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی شبانهروز در حال خدمت هستند تا مردم با آرامش و آسایش به امور زندگی خود رسیدگی کنند. معظمله با تأکید بر مقابله جدی نیروی انتظامی با هنجارشکنیها، ابراز داشتند: حجاب یکی از ارزشهای مهم اسلامی است و باید با بیحجابیها و هنجارشکنیها برخورد شود.

ایشان عنوان کردند: باید برای رعایت ارزشها بهویژه حجاب فرهنگسازی شده و دستورات اسلام اجرایی شود. بانوان دارای عفاف هستند؛ اما باید حجاب را هم رعایت کنند و به دستورات دینی اهتمام داشته باشند. مراکز و نهادها باید متحد باشند تا با امر به معروف این اصل اسلامی رعایت شود.

 دشمن نمیخواهد اربعین باشکوه برگزار شود

بر اساس همین گزارش، حضرت آیتالله سبحانی نیز در این دیدار با اشاره به وضعیت کشور عراق، گفتند: مشکلات در کشور عراق همیشه وجود داشته؛ ولی اینکه در این ایام مشکلات را تشدید کردهاند، نشان میدهد که اغتشاشات توسط دشمنان در عراق برنامهریزی شده است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه بر اساس سخن امیرالمومنین علیه السلام در جاییکه امنیت وجود نداشته باشد، زندگی هم نیست، خاطرنشان ساختند: هر فعالیت فردی یا اجتماعی که بخواهد در کشور اجرایی شود، به امنیت وابسته است و پرسنل ناجا در این عرصه وظیفه سنگینی برعهده دارند. ایشان با اشاره نقش و وظایف نیروی انتظامی در برقراری امنیت در کشور و برای زائرین اربعین، یادآور شدند: دشمن میخواهد از شکوه راهپیمایی اربعین کاسته شود. آنها با بهوجود آوردن مشکلات به دنبال این هستند که جلوه این حرکت بزرگ کمرنگ شود.

 کسی نمیتواند در مقابل فداکاری نیروی انتظامی بایستد

حضرت آیتالله جوادی آملی هم در این دیدار با تقدیر از خدمات نیروی انتظامی، در توصیهای مهم به آنها، اذعان داشتند: نکته بسیار مهم این است که آن مامور نیروی انتظامی که در ابتدای وقوع جرم، پرونده را تنظیم میکند، در رسیدن قضات به حقیقت، سهم مهم و تعیینکننده دارد. بهعبارت دیگر او میتواند مسیر قاضی را راهبری کند؛ لذا این عزیزان ما باید بسیار در کار خود و نوشتن گزارشها حساس و مراقب باشند و تا چیزی برای آنها مسلم و کاملاً روشن نشده است، گزارش خود را ننویسند.

ایشان ادامه دادند: نکته مهم دیگر این است که نیروی انتظامی باید پیگیر گزارشهای خود باشد و فقط به صرف گزارش کردن جرم اکتفا نکنند؛ بلکه بعد از آن باید نظارت کنند و نتیجه گزارش خود را رصد کنند تا حق به حقدار برسد. اگر آن کسی که مأمور نیروی انتظامی است، تلاش و کوشش عالمانه کند و پرونده را درست تنظیم و ارائه کند؛ اما ثمره و نتیجه گزارش خود را رصد نکند، در واقع زحمت نیروی انتظامی را هدر داده است.

معظمله تأکید کردند: امروز نیروی انتظامی این توان را دارد که مطالبهگر باشد که اگر گزارش تخلفی را داده، چرا پیگیری و رسیدگی نشده است؟! در نتیجه کار را تا انتها دنبال کنید. پرونده شما برای شهادت باز است؛ لذا در این مسیر هراسی نیز نداشته باشید.

حضرت آیتالله جوادی آملی خاطرنشان کردند: نیروی انتظامی سربلند است و میتواند امر به معروف و نهی از منکر را در بالاترین سطح یعنی در سطح کارگزاران و مسئولین نظام انجام دهد و کسی هم نمیتواند در مقابل فداکاری شما بایستد؛ چراکه خون پاک شهدا و عنایت اهلبیت علیهم السلام حامی شماست. نیروی انتظامی در راستای منویات رهبری و آرمان انقلاب حرکت کند

به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیتالله علوی گرگانی نیز در این دیدار با بیان اینکه جمعیت میلیونی زائران اربعین حسینی مسئولیت پلیس را سنگینتر کرده؛ افزودند: باید مسئولیت سنگین نیروی انتظامی به پرسنل این نیرو گوشزد شود و سخنرانیهای فرماندهان پلیس در این خصوص مهم است.

معظمله در ادامه تصریح کردند: پلیس باید به سمت هوشمند بودن حرکت کند؛ چون چنین راهبردی به نفع جامعه است، انتظار داریم که گزارشهای خوبی در این خصوص در آینده به دست ما برسد.

 روحیه خودخواهی موجب فساد میشود

آیتالله مصباح یزدی هم در این دیدار به اهمیت مبارزه با فساد در همه عرصهها اشاره و تأکید کرد: یکی از بزرگترین وظایف ما مبارزه با انواع فساد است که ریشه این فسادها به دو عامل اصلی برمیگردد؛ یک عامل نادانی است و عامل دیگر این است که افرادی میدانند؛ ولی از منافع خود میترسند و به همین دلیل دست به مفاسد میزنند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس سره افزود: برای مبارزه با مفاسد باید افراد تعلیم یابند و مورد تربیت قرار بگیرند تا به وظایف خود عمل کنند. فعالیتهای بسیار مثبتی براساس تدابیر مقام معظم رهبری در این راستا انجام شده است.

آیتالله مصباح یزدی تقویت روحیه خداخواهی در بین پرسنل نیروی انتظامی را ضروری دانست و خاطرنشان ساخت: روحیه خودخواهی موجب مفاسد میشود و باید مدیران روحیه تقوا را در نیروهای خود تقویت کنند تا با اخلاص کامل به وظایف خود عمل کنند.

 پلیس ایران اسلامی در جهان سرآمد است

آیتالله سیدمحمد سعیدی نیز در این دیدار با اشاره به سخنی از امیرمؤمنان علی علیه السلام که فرمود: «مؤمن چنین است که نفسش از او در زحمت است و مردم در سایه او در راحتی هستند»، اظهار کرد: امروز نیروهای مؤمن انتظامی ما به این ویژگی مزین هستند و آسایش را برای هموطنان مهیا میکنند.

نماینده ولیفقیه در استان قم خاطرنشان کرد: هر چه ارتقا و پیشرفت در نیروی انتظامی صورت بگیرد، فعالیت این نیرو گستردهتر و هوشمندتر خواهد شد.

آیتالله سعیدی معنویت و اخلاق و همچنین امینبودن و ایجاد امنیت را دو بال موفقیت نیروی انتظامی دانست و گفت: مردم باید قدرشناس باشند که نیروی انتظامی و پلیسی با این تراز در خدمت آنهاست.

 ناجا به دنبال تسهیل رفت و آمد زائران اربعین است

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا هم در این دیدار با بیان اینکه نیروی انتظامی همیشه در صحنه است و در اقصینقاط کشور حضور دارد، بیان کرد: تعداد و تنوع مأموریتها در این نیرو بسیار گسترده است. وی افزود: امروز نیروی انتظامی پیشتاز است و طرحهای مختلفی را در زمینههایی همچون عفاف و حجاب، تأمین امنیت مردم، نظارت ویژه بر اماکن و معابر، برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با هنجارشکنان و مبارزه با مواد مخدر اجرایی میکند.

فرمانده ناجا خدمت به زائران اربعین حسینی را از دیگر فعالیتهای نیروی انتظامی برشمرد و گفت: تلاش داریم خلأهای موجود در مسیر حرکت زائران حسینی را برطرف و نیازهای موجود را تأمین کنیم تا افراد با سهولت بتوانند به زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام شرفیاب شوند.

فرمانده ناجا در پایان اظهار کرد: نیروی انتظامی و پلیس هیچ کشور در هیچ کجای دنیا اینچنین در صحنه نیست و این نشانگر عظمت و اقتدار نیروی انتظامی ایران اسلامی است.


خروج