*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤٠٨٤١٢ ١٢:٠٧ - 1398/05/08    ارسال به دوست نسخه چاپي


مجلس اعلای شیعی لبنان اعدام دو جوان بحرینی را محکوم کرد


آیت‌الله عبد الامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان با صدور بیانیه‌ای اعدام دو جوان بحرینی به دست مقامات بحرین را محکوم کرد و گفت: ما این دو جوان را در شمار شهدای مظلومی می دانیم که رژیم بحرین با اصرار بر ظلم علیه ملت صلح طلب بحرین، اعدام کرده است...


به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری حوزه، آیتالله ا عبدالامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان با صدور بیانیهای اعدام دو جوان بحرینی به دست مقامات بحرین را محکوم کرد و گفت: ما این دو جوان را در شمار شهدای مظلومی می دانیم که رژیم بحرین با اصرار بر ظلم علیه ملت صلح طلب بحرین، اعدام کرده است.

وی افزود: درخواستهای سازمانهای بینالمللی حقوق بشر از مقامات بحرینی برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام، هیچ نتیجهای نداشت و این دو شهید به صورت ناعادلانه و جنایتکارانه محاکمه شدند.

آیتالله قبلان تصریح کرد: مقامات بحرین تمامی معیارهای قانونی، انسانی، حقوقی را نادیده گرفته و راه گفتگو با معارضان را بست و رهبران انقلاب را یا به زندان انداخت یا تبعید کرد.

رئیس مجلس اعلای شیعی اشاره کرد: سازمان ملل متحد، سازمانهای حقوق بشر و صلیب سرخ جهانی کجا هستند؟ و در مقابل آنچه در بحرین از ظلم و ستم رخ می دهد چه کار می کنند؟

وی افزود: این ظلم و ستم ها با آموزههای دینی ما و ارزشهای انسانی در تناقض است و موجب استقرار بحرین و به مصلحت ملت آن نیست.


 


خروج