*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


کاردستی, افق خانواده شماره خبر: ٣٥٩٤١١ ٠٠:٣٩ - 1393/12/23   کاردستی شماره 315 ارسال به دوست نسخه چاپي


کاردستی شماره 315

چاپ روی گلدان سفالی


مواد لازم: گلدان و زیرگلدانی سفالی، برس اسفنجی، چسب، پارچه کتان گل‌دار و قیچی. 1- اگر پارچه کتان شما نازک است، بهتر است گلدانتان را به رنگ سفید در بیاورید، وگرنه ممکن است رنگ نارنجی گلدان مشخص باشد. بگذارید خشک شود. پارچه را به ابعادی برش بزنید که بتوانید کل گلدان را با آن بپوشانید، حداقل سه تا چهار سانتی‌متر بیش‌تر از حاشیه‌های گلدان در ...

مواد لازم:

گلدان و زیرگلدانی سفالی، برس اسفنجی، چسب، پارچه کتان گل‌دار و قیچی.

1- اگر پارچه کتان شما نازک است، بهتر است گلدانتان را به رنگ سفید در بیاورید، وگرنه ممکن است رنگ نارنجی گلدان مشخص باشد. بگذارید خشک شود. پارچه را به ابعادی برش بزنید که بتوانید کل گلدان را با آن بپوشانید، حداقل سه تا چهار سانتی‌متر بیش‌تر از حاشیه‌های گلدان در نظر بگیرید و در نظر داشته باشید، به اندازه‌ای باشد که کف آن را نیز بپوشاند.

2- کمی چسب به ناحیه‌ای کوچک از گلدان بزنید و پارچه را روی آن فشار دهید، و با برس چسب بیشتری به گلدان بزنید و به همین ترتیب ادامه دهید.

 3- از بخش‌های کوچک شروع کنید، از ناحیه‌های بالا به سمت پایین و در دورتادور گلدان در یک جهت شروع کنید و بالا و پایین و قسمت داخلی پارچه را نیز چسب بزنید. آرام‌آرام پارچه را به گلدان بچسبانید و مواظب باشید تا چسب خشک نشود.

 4- وقتی سطح کامل با پارچه پوشانده شد، از داخل به لبه بالایی گلدان چسب بزنید و لبه‌های بالایی پارچه را به داخل گلدان بچسبانید و این کار را برای قسمت پایینی گلدان تکرار کنید. و سرتاسر گلدان را کامل بچسبانید.

 5- اجازه دهید گلدان روی چند قطعه پلاستیک خشک شود و همین مراحل را برای سینی زیر آن تکرار کنید.

 6- دسته گلی در آن قرار دهید و از آن لذت ببرید.


خروج