*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


کاردستی, افق خانواده شماره خبر: ٣٥٦٤٠٦ ١٠:٠٢ - 1393/10/10   کاردستی شماره 130 ارسال به دوست نسخه چاپي


کاردستی شماره 130

جا دستمال کاغذی جیبی


وسایل مورد نیاز: یک تکه پارچه‌ی پشمی؛ سوزن و مقداری نخ ابریشمی؛ مقداری پارچه‌ی پشمی و تعدادی دکمه برای تزیین؛ و یک قیچی که به هنگام برش، به پارچه شکل و حالت زیبایی بدهد.

وسایل مورد نیاز:

یک تکه پارچهی پشمی؛ سوزن و مقداری نخ ابریشمی؛ مقداری پارچهی پشمی و تعدادی دکمه برای تزیین؛ و یک قیچی که به هنگام برش، به پارچه شکل و حالت زیبایی بدهد.

مرحله اول

ابتدا به کمک قیچی مستطیلی را از پارچه جدا کنید. اندازهی مستطیل به بستهی دستمال کاغذی شما بستگی دارد. اگر اندازهی مستطیل را 5/17×15 سانتیمتر در نظر بگیرید، مطمئناً بستهی دستمال کاغذی شما را کامل پوشش میدهد.

مرحله دوم

مطابق شکل، پارچه را طوری تا کنید که دو لبهی آن کمی روی هم قرار گیرد. اگر دو لبهی پارچه زیاد روی هم قرار گیرد، دستمال به راحتی از آن خارج نمیشود.

نخ ابریشم را سه دور تا کنید تا ضخامتش بیشتر شود؛ سپس لبههای عرضی پارچه را به هم بدوزید. مراقب باشید که گرهی نخها در بیرون کار قرار نگیرد.

 مرحله سوم

برای دوختن پارچه از کوکهای ساده استفاده کنید. سعی کنید همهی کوک ها به یک اندازه باشد. شما نباید وسط جا دستمالی را بدوزید، زیرا در غیر اینصورت برای برداشتن دستمال از آن دچار مشکل میشوید.

مرحله چهارم

در این قسمت میتوانید شکلهای مختلفی را از پارچهی پشمی جدا کنید.

بهتر است رنگ این پارچه متفاوت از رنگ پارچهی جا دستمالی باشد.

میتوانید شکل گلی را از پارچهی پشمی جدا کنید و در وسط آن دکمهای قرار دهید و با نخ و سوزن آنرا روی پارچهی جادستمالی بدوزید، شاید هم بخواهید اسمتان را روی آن بدوزید.

منبع: بخش کودک و نوجوان تبیانخروج