*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


طنز, افق خانواده شماره خبر: ١١٧٩٣٦ ١١:١٩ - 1390/09/26   طنز شماره 51 ارسال به دوست نسخه چاپي


طنز شماره 51

اعتراف


در مراسم تودیع کشیشی که ۳۰ سال در کلیسای شهر کوچکی خدمت کرده و بازنشسته شده بود، از یکی از سیاستمداران اهل محل برای سخنرانی دعوت شده بود.

در روز موعود، مهمان سیاستمدار تأخیر داشت؛ بنابراین کشیش تصمیم گرفت، کمی برای حاضران صحبت کند. پشت میکروفن قرار گرفت و گفت: ۳۰ سال قبل وارد این شهر شدم. انگار همین دیروز بود. راستش را بخواهید، اولین کسی که برای اعتراف(1) وارد کلیسا شد، مرا به وحشت انداخت. به دزدیهایش، باجگیری، رشوهخواری و هر گناه دیگری که تصور کنید اعتــراف کرد. آن روز فکر کردم که جناب اسقف اعظم مرا به بدترین نقطه زمین فرستاده است، ولی با گذشت زمان و آشنایی با بقیه اهل محل دریافتم که در اشتبـــاه بودهام و این شهر مردمی نیک دارد.

در این لحظه سیاستمدار وارد کلیسا شده و از او خواستند که پشت میکروفن قرار گیرد. او در ابتدا از اینکه تأخیر داشت، عذرخواهی کرد و سپس گفت: به یاد دارم زمانیکه پدر پابلو وارد شهر شد، من اولین کسی بودم که برای اعتراف مراجعه کردم!

.....................................

1- طبق آموزههای مسیحیت تحریف شده، پیروان کلیسا گناهان و خطاهای خویش را نزد کشیشان اعتراف مینمایند؛ که این برخلاف اصول انسانی و آموزههای راستین دین مبین اسلام است. و اسلام، افشای گناه را، گناهی بزرگ میشمارد.


خروج