*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > شهید فرهنگ 


شهید فرهنگ شماره خبر: ٣٣٢٤٤٦ ١٢:٤٠ - 1392/09/25   در مسجد اعظم قم برگزار شد ارسال به دوست نسخه چاپي


در مسجد اعظم قم برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهيد انصاري با حضور مراجع عظام تقليد


مراسم بزرگداشت حجة‌الاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در لبنان، با حضور حضرات آیات شبیری زنجانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، علوی گرگانی، حائری شیرازی، امینی و مقتدایی، حجةالاسلام والمسلمین شهرستانی رئیس دفتر آیةالله‌العظمی سیستانی در قم و نمایندگانی از بیوت آیات عظام صافی گلپایگانی، وحید خراسانی و رییس دفتر مقام معظم رهبری در قم، مدیر حوزه‌های علمیه، رئیس جامعةالمصطفی و دیگر اقشار عالم‌دوست و شهادت‌طلب، شامگاه شنبه دوم آذر، در مسجد اعظم قم برگزار شد.

مراسم بزرگداشت حجةالاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در لبنان، با حضور حضرات آیات شبیری زنجانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، علوی گرگانی، حائری شیرازی، امینی و مقتدایی، حجةالاسلام والمسلمین شهرستانی رئیس دفتر آیةاللهالعظمی سیستانی در قم و نمایندگانی از بیوت آیات عظام صافی گلپایگانی، وحید خراسانی و رییس دفتر مقام معظم رهبری در قم، مدیر حوزههای علمیه، رئیس جامعةالمصطفی و دیگر اقشار عالمدوست و شهادتطلب، شامگاه شنبه دوم آذر، در مسجد اعظم قم برگزار شد.

• شهادت پاداش مجاهدتهای بیدریغ شهید انصاری بود

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، با تأکید بر اینکه از افتخارات پیروان علیبن ابیطالب این است که تا امروز خونشان همواره جاری بوده است، ابراز داشت: شهادت پاداش مجاهدتهای بیدریغ شهید انصاری بود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیةالله محسن اراکی در مراسم بزرگداشت شهید حجةالاسلام والمسلمین انصاری رایزن فرهنگی ایران در لبنان، با اشاره به اینکه این شهید بزرگوار مجاهد نستوه و فی سبیلالله بود، اظهار داشت: شهدای گرانقدری که در حادثه انفجار تروریستی لبنان به شهادت رسیدند، در مقطع بسیار مهم تاریخ اسلام توانستند با خون خود اسلام را یاری کنند و درخت تشنه اسلام را بار دیگر آبیاری کنند.

 وی با اشاره به سوابق کارهای فرهنگی حجةالاسلام والمسلمین انصاری در کشورهای مختلف، گفت: این شهید که در این اواخر به سمت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در لبنان منصوب شده بود، سالیان متمادی بود که بهعنوان سفیر فرهنگی کشورمان در اقصی نقاط جهان به ایفای نقش میپرداخت.

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر اینکه شهادت پاداش مجاهدتهای بیدریغ شهید حجةالاسلام والمسلمین انصاری بود، ابراز داشت: شهادت پاک و مخلصانه این روحانی شهید و دیگر شهدای این اقدام تروریستی در لبنان، نشان از مقام ویژه آنها برای خداوند متعال دارد. آیةالله اراکی با بیان اینکه پاداش بزرگ وفای به عهد با خداوند شهادت است، تصریح کرد: این فاضل تلاشگر در پیمان و عهد با خداوند، استواری ورزید و پاداش شهادت خود را نیز دریافت کرد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه امروز اگر دشمن، خون شیخ ابراهیم انصاری را میریزد به این دلیل است که وی را نمادی از رسولالله، حضرت حسینبن علی و ارزشهای متعالی انسانی میداند، تصریح کرد: آنها با خدا دشمن هستند و با ذات اقدس الهی جنگ میکنند.

آیةالله اراکی با تأکید بر اینکه از افتخارات پیروان حضرت علیبن ابیطالب این است که تا امروز خونشان همواره در راه اعتلای فرهنگ اسلام جاری بوده است، ابراز داشت: ما همواره در این راه ثابتقدم هستیم و چه بسیار خونیهایی است که از ما جاری میشود.

وی با اشاره به کلامی از امام راحل علیه مبنی بر اینکه «بکشید ما را، ملت ما بیدارتر میشود»، تصریح کرد: خوف و حزن دشمن از دل ملتی که همواره شهید داده، بیرون رفته و تحمل رنج برای آنها شیرین است.خروج
جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام