*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > رسالت جهانی 


خبر, رسالت جهانی شماره خبر: ٣٥٩٠٢١ ٠٠:٠٥ - 1393/12/11    ارسال به دوست نسخه چاپي


روش سنتی آموزش زبان عربی جواب‌گوی حوزه‌های ما نیست


مدیر مرکز تخصصی زبان عربی گفت: روش آموزش سنتی به جهت کمبود شدید استاد در کشور و نبود امکانات مورد نیاز، جوابگوی حوزه‌های ما نیست.

مدیر مرکز تخصصی زبان عربی گفت: روش آموزش سنتی به جهت کمبود شدید استاد در کشور و نبود امکانات مورد نیاز، جوابگوی حوزههای ما نیست.

     حجةالاسلام حسین صدری با اشاره به افتتاح مرکز تخصصی زبان عربی در سال 88، گفت: رسالت مهم این مرکز، گسترش آموزش مکالمه عربی در بین اقشار فرهیخته کشور خصوصاً طلاب بود.

وی با بیان اینکه این مرکز کار خود را با روش آموزش حضوری (سنتی) آغاز کرد، گفت: این روش از محدودیتهای بسیار زیادی در آموزش برخوردار بود، ولی با گذشت دو سال از فعالیت آن، دومین روش آموزشی نیز رونمایی شد و دامنه آموزشهای مرکز از سطح استانی به ملی ارتقا یافت، این شیوه که به آموزش «مجازی - تلفنی» شهرت یافت توانست با استفاده از تکنولوژی ایلرنینگ (e-learning) و استفاده از بستر تلفن در سطح کلان به آموزش مکالمه عربی بپردازد.

مدیر مرکز زبان عربی با بیان اینکه این مؤسسه بهعنوان یک مؤسسه دانشبنیان در حال فعالیت است، افزود: ایده آموزش مجازی ـ تلفنی از لحاظ فناوری و نوآوری مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت و در شهریورماه امسال موفق به اخذ تأییدیه پارک علم و فناوری گردید.

 وی با بیان اینکه روش آموزش سنتی به جهت کمبود شدید استاد در کشور و نبود امکانات مورد نیاز، جوابگوی حوزههای ما نیست، عنوان کرد: آموزش «مجازی - تلفنی» علاوه بر مزایای آموزش حضوری، از ویژگیهای منحصر بهفردی برخوردار است. حجةالاسلام صدری ابراز داشت: مدت دوره عمومی در روش مجازی ـ تلفنی مانند شیوه حضوری ششماه است که در استان قم و کل کشور اجرا میشود و تاکنون بیش از 50 نفر فارغالتحصیل داشته که از این طریق توانستهاند به راحتی به زبان عربی صحبت کنند.

حجةالاسلام صدری با بیان اینکه دغدغه اصلی در این طرح، گسترش آموزش در حوزههای علمیه است، گفت: این مرکز به منظور بهرهمندیݡ طلاب و خانوادههای محترم آنان، امکانات و تسهیلات لازم را جهت ثبتنام آنان فراهم کرده است. مدیر مرکز تخصصی زبان عربی با بیان اینکه بسیار مهم است که طلاب ما بتوانند به زبانهای بینالمللی صحبت کنند، افزود: در حوزههای علمیه، استاد مکالمه عربی بسیار کم داریم.

با گسترش نیازها در سطح بینالمللی، اکنون مسئولان حوزه در صدد رفع این مشکل برآمدهاند و با توجه به برنامههایی که از سال آینده اجرا میشود، امیدواریم که بهزودی این مسئله در حوزههای ما حل شود.


خروج
جمعه ٠٩ اسفند ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام