*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > بهجت عارفان 3 


بهجت عارفان 3 شماره خبر: ٣٩٥٨٠٠ ١٢:٣٥ - 1396/09/19   درباره زیارت حضرت امام رضا‌ علیه‌السلام  توصیه‌های آیةالله‌العظمی بهجت‌ ارسال به دوست نسخه چاپي


درباره زیارت حضرت امام رضا‌ علیه‌السلام  توصیه‌های آیةالله‌العظمی بهجت‌

درباره زیارت حضرت امام رضا‌ علیه‌السلام


1. «زیارت شما قلبی باشد. در موقع ورود اذن دخول بخواهید. اگر حال داشتید به حرم بروید. هنگامی که از حضرت رضا‌ علیه‌السلام اذن دخول می‌طلبید و می‌گویید: «أ أدخُلُ یا حجةَ الله؛ ای حجت خدا! آیا وارد شوم؟» به قلبتان مراجعه کنید و ببینید آیا تحولی در آن به وجود آمده و تغییر یافته است یا نه؟ اگر تغییر حال در شما بود، حضرت‌ علیه‌السلام به شما اجازه داده است. اذن دخول حضرت سیدالشهداء‌ علیه‌السلام گریه است که اگر اشک آمد، امام حسین‌ علیه‌السلام اذن دخول داده‌اند. اگر هیچ تغییری در دل شما بوجود نیامد و دیدید حالتان مساعد نیست، بهتر است به کار مستحبی دیگری بپردازید. سه روز روزه بگیرید و غسل کنید و بعد به حرم بروید و دوباره از حضرت اجازه ورود بخواهید...

1. «زیارت شما قلبی باشد. در موقع ورود اذن دخول بخواهید. اگر حال داشتید به حرم بروید. هنگامی که از حضرت رضا علیه‌السلام  اذن دخول میطلبید و میگویید: «أ أدخُلُ یا حجةَ الله؛ ای حجت خدا! آیا وارد شوم؟» به قلبتان مراجعه کنید و ببینید آیا تحولی در آن به وجود آمده و تغییر یافته است یا نه؟ اگر تغییر حال در شما بود، حضرت علیه‌السلام  به شما اجازه داده است. اذن دخول حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام  گریه است که اگر اشک آمد، امام حسین علیه‌السلام  اذن دخول دادهاند. اگر هیچ تغییری در دل شما بوجود نیامد و دیدید حالتان مساعد نیست، بهتر است به کار مستحبی دیگری بپردازید. سه روز روزه بگیرید و غسل کنید و بعد به حرم بروید و دوباره از حضرت اجازه ورود بخواهید.

٢. زیارت امام رضا علیه‌السلام  از زیارت امام حسین علیه‌السلام  بالاتر است؛ چراکه بسیاری از مسلمانان به زیارت امام حسین علیه‌السلام  میروند، ولی فقط شیعیان اثناعشری به زیارت حضرت امام رضا علیه‌السلام  میآیند.

٣. بسیاری از حضرت رضا علیه‌السلام  سؤال کردند و خواستند و جواب شنیدند. در نجف، در کربلا، در مشهد مقدس، کسی مادرش را کول میگرفت و به حرم میبرد، و چیزهای عجیبی را میدید.

۴. ملتفت باشید! معتقد باشید! شفا دادن الی ماشاءالله به تحقق پیوسته! یکی از معاودین عراقی غدّهای داشت و میبایستی مورد عمل جراحی قرار میگرفت. از آقا امام رضا علیه‌السلام  خواست او را شفا بدهد، شب حضرت معصومه علیها‌اسلام را در خواب دید که به وی فرمود: « غده خوب میشود، احتیاج به عمل ندارد». ارتباط خواهر و برادر را ببینید! از برادر خواسته، خواهر جوابش را داده است.

۵. همه زیارتنامهها مورد تأیید هستند. زیارت جامعه کبیره را بخوانید. زیارت امینالله مهم است. قلب شما بخواند. با زبان قلب خود بخوانید.

۶. پس از حادثه بمبگذاری در حرم مطهر حضرت رضا علیه‌السلام  حضرت به خواب کسی آمدند، سؤال شد: «در آن زمان شما کجا بودید؟» فرمودند: «کربلا بودم». این جمله دو معنی دارد: معنی اول اینکه حضرت رضا علیه‌السلام  آن روز به کربلا رفته بودند. معنی دوم، یعنی این حادثه در کربلا هم تکرار شده است. دشمنان به صحن امام حسین علیه‌السلام  ریختند و ضریح را خراب کردند و در آن جا آتش روشن کردند!

٧. کسی وارد حرم حضرت رضا علیه‌السلام  متوجه شد سیدی نورانی در جلوی او مشغول خواندن زیارتنامه میباشد. نزدیک او شد و متوجه شد که ایشان اسامی معصومینعلیهم‌السلام  را یکیک با سلام ذکر میفرمایند. هنگامی که به نام مبارک امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف  رسیدند سکوت کردند! آن کس متوجه شد که آن سید بزرگوار، خود مولایمان امام زمان سلاماللهعلیه و ارواحنا له الفدا میباشد.

٨. کسی در رؤیا دید که به حرم حضرت رضا علیه‌السلام  مشرف شده و متوجه شد که گنبد حرم شکافته شد و حضرت عیسی و حضرت مریم؟عهما؟ از آنجا وارد حرم شدند. تختی گذاشتند و آن دو بر آن نشستند و حضرت رضا علیه‌السلام  را زیارت کردند.

روز بعد، آن کس در بیداری به حرم مشرف گردید. ناگهان متوجه شد حرم کاملاً خلوت میباشد! حضرت عیسی و حضرت مریم؟عهما؟ از گنبد وارد حرم شدند و بر تختی نشستند و حضرت رضا علیه‌السلام  را زیارت کردند و زیارتنامه میخواندند. همین زیارتنامه معمولی را میخواندند. پس از خواندن زیارتنامه از همان بالای گنبد برگشتند. دوباره وضع عادی شد و قیل و قال شروع گردید. حال، آیا حضرت رضا علیه‌السلام  وفات کرده است؟!

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
جمعه ٠٣ اسفند ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام