*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی8 


افق پارسایی8 شماره خبر: ٣٦٠٤٢٨ ١١:٣٦ - 1394/02/02   شهيد آيةالله اشرفي اصفهاني (ره) ارسال به دوست نسخه چاپي


شهيد آيةالله اشرفي اصفهاني (ره)

اشک امام از زهد شهيد آيةالله اشرفي اصفهاني (ره)


فرزند شهيد محراب، حضرت آيةالله عطاءالله اشرفي اصفهاني (ره)، مي‌گويد: پدرم چه در اصفهان و چه در قم، در شرايط بسيار پايين اقتصادي زندگي مي‌کردند، به طوري‌که در طول 23 سال زندگي‌ در قم تمکن نداشتند خانه‌اي اجاره کنند و همسرشان را از اصفهان به قم بياورند.

فرزند شهيد محراب، حضرت آيةالله عطاءالله اشرفي اصفهاني (ره)، ميگويد: پدرم چه در اصفهان و چه در قم، در شرايط بسيار پايين اقتصادي زندگي ميکردند، به طوريکه در طول 23 سال زندگي در قم تمکن نداشتند خانهاي اجاره کنند و همسرشان را از اصفهان به قم بياورند. خودشان ميگفتند که از ابتداي دوران تحصيل تا دوران سطح و درس خارج هرگز قدرت خريد کتاب ملکي نداشتم و از کتابهاي وقفي استفاده ميکردم. بعدها نيز همچنان ساده زندگي ميکردند؛ به طوريکه منزل ايشان که الان در کرمانشاه است، توسط مردم کرمانشاه با مبلغ 33 هزار تومان خريده شد. خانه ايشان بهقدري ساده بود که حتي امام خميني (ره) به ايشان گفته بودند: خانه شما در شأن شما نيست و بايد خانه را عوض کنيد؛ و هرکس هم چيزي گفت، بگوييد من گفتهام. اما ايشان خانه را عوض نکردند و در همانجا ماندند.

درنهايت نيز در وصيتنامهشان نوشته بودند که نصف خانه را بايد وراث به امام بدهند، زيرا از وجوهات شرعي تهيهشده است. بعد از شهادت ايشان وقتي خدمت امام رسيديم و وصيتنامه را براي ايشان خوانديم، امام اشک ريختند و زماني که جملهاي هم که در رابطه با خانه نوشتهشده بود خواندم، امام ناراحت شدند و گفتند: سپاه به من گزارش داده بود، اين خانه آنقدر محقر است که اصلاً در شأن آيةالله اشرفي اصفهاني نبوده است.

 منبع: برگرفته از مصاحبه با حجة‌الاسلام اشرفي اصفهاني فرزند شهيد محراب، آية‌الله اشرفي اصفهاني.


خروج
چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام