*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی4 


افق پارسایی4 شماره خبر: ٣٣٩٢٧١ ١١:٤٦ - 1393/01/23    ارسال به دوست نسخه چاپي


اعتکاف از ديدگاه آيةالله‌العظمي ميرزا جواد تبريزي(ره)


عزيزاني که موفق به مراسم اعتکاف مي‌شوند، زياد توسل کنند. در اين مجالس بيشتر حالت التماس و گريه داشته باشيد و مجالس را با ذکر، دعا و بيان فضايل اهل‌بيت(ع) بگذرانيد. ملتزم به دعاهايي شويم که خيلي‌ها آن‌ها را خواندند و ...

عزيزاني که موفق به مراسم اعتکاف مي‌شوند، زياد توسل کنند. در اين مجالس بيشتر حالت التماس و گريه داشته باشيد و مجالس را با ذکر، دعا و بيان فضايل اهل‌بيت(ع) بگذرانيد. ملتزم به دعاهايي شويم که خيلي‌ها آن‌ها را خواندند و نتيجه گرفتند و چه مراتب معنوي خوبي کسب و توفيق پيدا کردند به دين خدمت کنند و اثري از خود باقي بگذارند.

انسان تا در دنياست، بايد براي آخرت خود کاري کند و حسنات ذخيره کند. شب و روز بکوشد اثري از خود براي مذهب باقي بگذارد و اين را بايد از خدا بخواهد و يکي از مکان‌هاي کسب توفيق، همين مجالس اعتکاف است.

عزيزان معتکف! از خدا بخواهيد، شما را لحظه‌اي به خودتان وامگذارد و همواره شما را تحت حمايت حضرت وليعصر(عج) حفظ و هدايت کند. بدانيد هر کاري که مي‌کنيد هرچند بسيار ناچيز، چه آن کار توسل و دعا يا دفاع از مذهب يا تقويت عقيده يا خدمت به مردم و...، مد نظر امام زمان(عج) است و او همواره حافظ و پشتيبان شماست.

اعتکاف، داراي لذت و حلاوتي است که هرگاه انسان ياد کند، احساس آرامش و سبکي مي‌کند. بکوشيد هنگام خروج از اعتکاف با مدد از پروردگار متعال آن حالت حفظ شود و اين حالت هميشه در شما زنده بماند و با ذکر و توسل بخواهيد که روز به روز بر معنويت‌تان اضافه شود. دنيا دار فناست.

به حبل‌المتين اهل‌بيت(ع) متوسل شويد. از امام زمان(عج) بخواهيد که به شما توفيق دهد و آن باشيد که او دوست دارد؛ و شما را در مشکلات و ناملايمات ياري کند. اين سه روز را هر آنچه در توان داريد، جهت نيل به معنويت به واسطه توسل و گريه و انابه بگذرانيد. دعا بخوانيد، زيارت عاشورا، حديث کساء، زيارت جامعه، زيارت آل‌ياسين و... . زياد ذکر بگوييد و خود را بيمه کنيد.


خروج
چهارشنبه ٠٢ مهر ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام