*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی4 


افق پارسایی4 شماره خبر: ٣٣٩٢٧٠ ١١:٤٤ - 1393/01/23    ارسال به دوست نسخه چاپي


توصيه‌هاي حضرت آية‌الله سيدعلي‌آقا قاضي(ره) براي درک بهتر ماه‌هاي رجب، شعبان و ماه مبارک رمضان


1. آگاه و متوجه باش! ماه‌هاي رجب و شعبان و رمضان که از راه رسيد؛ بيدار باش! تا اين‌که براي مسافرت خويش توشه برداري، و اين فرصت را از دست مده و غنيمت بشمار! 2. شب‌هاي آن‌را به بيداري و روزهاي آن‌را به روزه گرفتن سپري نما، به شکرانه اين‌که خداوند لطف خويش را عام و شامل همگان فرموده است. 3. و شب را جز به مقدار کمي استراحت و خواب سپري مکن؛ و نماز شب را به نحو تهجد و ...

1. آگاه و متوجه باش! ماه‌هاي رجب و شعبان و رمضان که از راه رسيد؛ بيدار باش! تا اين‌که براي مسافرت خويش توشه برداري، و اين فرصت را از دست مده و غنيمت بشمار!

2. شب‌هاي آن‌را به بيداري و روزهاي آن‌را به روزه گرفتن سپري نما، به شکرانه اين‌که خداوند لطف خويش را عام و شامل همگان فرموده است.

3. و شب را جز به مقدار کمي استراحت و خواب سپري مکن؛ و نماز شب را به نحو تهجد و بيدار و خواب به جاي آور (يعني چند رکعتي نماز بخوان و مقداري بخواب و سپس بيدار شو، و به همين ترتيب عمل نماي تا نافله شب پايان پذيرد)؛ و چه بسيارند عاشقاني که هرگز در شب نمي‌خوابند!

4. کتاب حق (قرآن کريم) را تلاوت نماي و آن‌را با بهترين صورت و زيباترين نغمه و آرام‌آرام قرائت کن؛ چرا که ظلمت‌ها و کدورت‌ها را تبديل به نور و روشنايي مي‌کند.

5. و درباره قرآن کوتاهي مکن، و آن‌را از روي لهو و لعب قرائت منماي و به معاني آن دقت کن تا به واسطه دقت در قرآن به بالاترين ذِروة از قلل مجد و شرف نايل آيي. درهرحال، بر تو باد به ذکر و ياد خدا؛ و مبادا کوتاهي کني در قرائت قرآن و ذکر پروردگار!

6. و سلام بفرست بر اصل قرآن و فصل آن، که مقصود، حضرت محمد وآل‌محمد صلوات‌الله‌عليهم‌اجمعين بوده و آنان باقي‌ماندگان آل‌الله هستند و در برابر آنان عبد محض، تسليم و بدون اراده باش! محبت به آن‌ها محبت به خداوند است، و در اين‌صورت تو خود را در پناه حبّ خداوند درآور؛ ايشان ريسمان مستحکم الهي هستند، پس به اين آسمان چنگ بزن.

7. اين ماه‌ها (رجب و شعبان و رمضان) قرق‌گاه‌هاي خداوند است؛ پس در اين قرق‌گاه داخل شو، اما حرمت آن را پاس بدار و آن‌ها را معظم داشته، ملتزم به رعايت آداب آن باش.


خروج
چهارشنبه ٠٢ مهر ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام