*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی1 


افق پارسایی1 شماره خبر: ٣١١٨١٦ ١٥:١٦ - 1391/11/14   ویژه نامه افق پارسایی ارسال به دوست نسخه چاپي


ویژه نامه افق پارسایی

تعجب امام صادق(ع) از چهار‌چيز


امام صادق (علیه السلام) مى‌فرمايند: در شگفتم براى كسى كه از چهار چيز بيم دارد، چگونه به چهار چيز پناه نمى‌برد؟ در شگفتم براى كسى كه ترس بر او غلبه كرده، چگونه به ذكر «حسبناالله و نعم‌الوكيل» پناه نمى‌برد. زيرا به تحقيق شنيدم كه خداوند عزوجل به دنبال ذكر يادشده فرمود: پس (آن‌كسانى‌كه به عزم جهاد خارج گشتند و تخويف شياطين در آن‌ها اثر نكرد و به ذكر فوق تمسك جستند) همراه با نعمتى از جانب خداوند ...

امام صادق (علیه السلام) مىفرمايند: در شگفتم براى كسى كه از چهار چيز بيم دارد، چگونه به چهار چيز پناه نمىبرد؟

در شگفتم براى كسى كه ترس بر او غلبه كرده، چگونه به ذكر «حسبناالله و نعمالوكيل» پناه نمىبرد. زيرا به تحقيق شنيدم كه خداوند عزوجل به دنبال ذكر يادشده فرمود: پس (آنكسانىكه به عزم جهاد خارج گشتند و تخويف شياطين در آنها اثر نكرد و به ذكر فوق تمسك جستند) همراه با نعمتى از جانب خداوند (عافيت) و چيزى زائد بر آن (سود در تجارت) بازگشتند و هيچگونه بدى به آنان نرسيد. و در شگفتم براى كسىكه اندوهگين است، چگونه به ذكر «لا اله الا انت سبحانك انّى كنت منالظالمين» پناه نمىبرد. زيرا به تحقيق شنيدم كه خداوند عزوجل به دنبال ذكر فوق فرمود: پس ما (يونس را در اثر تمسك به ذكر ياد شده) از اندوه نجات داديم و همينگونه مؤمنين را نجات مىبخشيم .

و در شگفتم براى كسىكه مورد مكر و حيله واقع شده، چگونه به ذكر «أفوض امرى الىالله انالله بصير بالعباد» پناه نمىبرد. زيرا به تحقيق شنيدم كه خداوند عزوجل به دنبال ذكر فوق فرمود: پس خداوند (موسى را در اثر ذكر يادشده) از شرّ و مكر فرعونيان مصون داشت .

و در شگفتم براى كسىكه طالب دنيا و زيبايىهاى دنياست، چگونه به ذكر «ما شاءالله لا قوّة الا بالله» پناه نمىبرد. زيرا به تحقيق شنيدم كه خداوند عزوجل بعد از ذكر يادشده (از زبان مردى كه فاقد نعمتهاى دنيوى بود، خطاب به مردى كه از آن نعمتها بهرهمند بود) فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، كمتر از خود مىدانى، پس اميد است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد... .               

 من لا يحضرهالفقيه/4/392


خروج
چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام