*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٩٤٦٣٦ ١٠:١١ - 1396/07/27   باکتری روده، یکی از عوامل فشار خون بالا ارسال به دوست نسخه چاپي


باکتری روده، یکی از عوامل فشار خون بالا

باکتری روده، یکی از عوامل فشار خون بالا


به گزارش جام نیوز، فشارخون بالا، بیماری خاموشی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند و ممکن است منجر به بیماری‌های مختلف و حتی مرگ شود. این بیماری می‌تواند در خانواده گسترش پیدا کند و عوامل مرتبط با سبک زندگی مانند سیگار کشیدن، رژیم‌های غذایی غنی از سدیم و استرس می‌توانند این خطر را افزایش دهند. ...

به گزارش جام نیوز، فشارخون بالا، بیماری خاموشی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند و ممکن است منجر به بیماریهای مختلف و حتی مرگ شود. این بیماری میتواند در خانواده گسترش پیدا کند و عوامل مرتبط با سبک زندگی مانند سیگار کشیدن، رژیمهای غذایی غنی از سدیم و استرس میتوانند این خطر را افزایش دهند.

در سالهای اخیر، دانشمندان کشف کردهاند، برخی از باکتریهای روده نیز ممکن است به فشار خون بالا کمک کنند. مطالعات انجام شده نشان داد، زمانی که باکتریهای رودهای با آنتیبیوتیک از بین رفتند، بیماران مبتلا به فشار خون بالا، با کاهش فشارخون مواجه شدند و همچنین هنگامی که باکتریهای روده از افراد مبتلا به فشارخون بالا به موشهای سالم پیوند زده شد، فشارخون بالا در موشهای سالم، بالا گزارش شد. این شواهد تاکنون نتوانسته است این مکانیسم را توضیح دهد که چگونه باکتریها فشار خون را افزایش میدهد. محققان دانشگاه ایلینوی و دانشگاه براون نتایج موفقیتآمیزی را در این زمینه بدست آوردهاند.

ژن برای یک آنزیم در برخی باکتریهای خاص است که کورتیزول، هورمون استروئیدی، به استروئید دیگر که به عنوان یک آندروژن شناخته شده، تغییر میکند.

وقتی که باکتریها آن آندروژن را از بین ببرند، محصول نهایی که مولکول GALF نامیده میشود، مانع از فرآیندی است که انتقال سدیم ا ز سلولهای کلیه انسان انجام شود. وقتی این اتفاق میافتد، سدیم در سلول ایجاد شده و فشار خون افزایش مییابد.

محققان امیدوارند از نتایج این بررسی برای کشف دارویی برای مبارزه با فشار خون استفاده کنند.

آنها عنوان کردند، اگر آنها قادر به درک آن بودند که باکتریها چه کاری انجام میدهند، میتوانستند مهار کنندههای آنزیمی توسعه بدهند که تولید کننده GALF در این باکتریهاست.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
چهارشنبه ٠٢ مهر ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام