*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٩٤١٨٦ ٠٩:٠٠ - 1396/07/01   7تا 15 سالگی، آسیب‌پذیرترین سن در برابر بازی‌های رایانه‌ای است ارسال به دوست نسخه چاپي


7تا 15 سالگی، آسیب‌پذیرترین سن در برابر بازی‌های رایانه‌ای است

7تا 15 سالگی، آسیب‌پذیرترین سن در برابر بازی‌های رایانه‌ای است


رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز کشور گفت: طبق آخرین بررسی‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کشور 23 میلیون ایرانی کاربر بازی‌های یارانه‌ای هستند و هفت تا 15 سالگی را می‌توان آسیب‌پذیرترین سن در برابر بازی‌های غیرمجاز دانست. ...


رئیس ستاد مبارزه با بازیهای رایانهای غیرمجاز کشور گفت: طبق آخرین بررسیهای بنیاد ملی بازیهای رایانهای کشور 23 میلیون ایرانی کاربر بازیهای یارانهای هستند و هفت تا 15 سالگی را میتوان آسیبپذیرترین سن در برابر بازیهای غیرمجاز دانست.

خسرو کردمیهن در حاشیه نخستین نمایشگاه بازیهای رایانهای آذربایجان غربی در ارومیه و در گفتوگو با خبرنگار ایرنا افزود: نوجوانان در این سنین بیشترین آسیب روانی را از صحنههای نا متعارف بازیهای رایانهای متحمل میشوند.

وی با تأکید بر اینکه برخی از بازیهای غیرمجاز خارجی به دنبال تضعیف مقدسات دینی است، گفت: امروزه استعمارگران با تولید بازیهای رایانهای نامتعارف، خواستههای فرهنگی خود را به کاربران تحمیل میکنند و به هتک حرمت مسجد، آیات قرآنی، ائمه معصومین علیهم‌‌السلام و سایر ارزشهای دینی میپردازند.

وی با بیان اینکه مقابله با این بازیها نیازمند عزم همگانی است، گفت: اگر در سالهای آینده مبارزه با بازیهای رایانهای غیر مجاز به یک گفتمان ملی تبدیل نشود، بحران جدی به وجود میآید.

وی، بازیهای رایانهای را فرصتی برای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان رشتههای فنآوری اطلاعات و تقویت حافظه کاربران عنوان کرد و ادامه داد: در کنار این فرصت اگر والدین به بازیهای رایانهای غیرمجاز بی توجه باشند، با چالش بزرگی مواجه میشوند. وی با تأکید بر اینکه تمرکز بر روی مزایای بازیهای رایانهای نباید موجب بیتوجهی به خطرهای ناشی از آن شود، اظهار کرد: خطر بازیهای رایانهای غیرمجاز در سطح جامعه بسیار جدی است.

وی به اقدامات بنیاد ملی بازیهای رایانهای اشاره کرد و گفت: این بنیاد تعامل مناسبی با آموزش و پرورش دارد و با برگزاری کارگاههای آموزشی برای معلمان امور تربیتی اطلاعات کاملی در خصوص بازیهای غیرمجاز به آنان میدهد و معلمان امور تربیتی نیز این موارد را به دانش آموزان منتقل می کنند.

وی با بیان اینکه شیوه برخورد بنیاد ملی بازیهای رایانهای در خصوص بازیهای غیرمجاز 25 درصد سلبی و 75 درصد ایجابی است، اظهار کرد: این بنیاد به صورت مستمر اقدام به شناسایی مراکز فروش بازیهای رایانهای غیر مجاز کرده و با همکاری پلیس نسبت به جمعآوری بازیهای غیر مجاز اقدام میکند.

وی با اشاره به اینکه مجازات سختی از سوی قوه قضائیه برای فروشندگان بازیهای غیر مجاز صادر می شود، افزود: ویترین مراکز فروش بازیهای رایانه ای باید از وجود بازیهای منحوس و غیرمجاز پاک شود.

رئیس ستاد مبارزه با بازیهای رایانهای غیرمجاز با بیان اینکه تاکنون بازیسازان داخلی 220 بازی رایانهای را تولید کرده و بنیاد ملی بازیهای رایانهای از آن حمایت کرده است، افزود: ایران از منابع انسانی قوی و بازیسازان توانمندی برخوردار است و اگر مسئولان اندکی نسبت به این موضوع دید مثبت داشته باشند، بازیسازان ایرانی بهترین بازیها را در سطح بینالمللی تولید میکنند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
چهارشنبه ٠٢ مهر ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام